| pytykify_4512 a întrebat:

Hello! As vrea sa stiu ce e de facut ca sa ajung de la saten la blond? Eu am fost bruneta si m-am decolorat, mai intai cu un decolorat mai slab deoarece am firul de par foarte subitre, apoi cu un decolorant puternic si am ajuns la o nuanta de saten chiar un pic mai deschisa decat culoarea mea naturala si cu tot felul de suvite, pentru al uniformiza m-am vopsit o nuanta de saten cappuccino ( 7/9 ) iar acum culoarea parului este un saten-roscat cu suvite negre din loc in loc.Dorinta mea este sa ajung blonda, stie cineva cum?

3 răspunsuri:
| shainitainii a răspuns:

Ceaiul de musetel decoloreaza parul. Te speli pe cap cu sampon iar apoi te clatesti cu ceai de musetel. Din cate stiu dupa cateva spalari adica vre'o doua, deja se va vedea diferenta. happy Poti sa dai si un search pe google,, Ceai de musetel pentru par " si gasesti mult mai multe indicatii acolo. big grin

| Panda a răspuns:

Pai eu sunt bruneta dar m-am vopsit blonda acum vreo 6 ani si in fiecare luna trebuie sa ma vopsesc pentru ca imi creste radacina sfatu meu nu mai folosi decolorant pentru ca iti arde foarte rau parul cumparati vopsea gen blond deschis... eu folosesc : http://www.syoss.ro/index.php?id=256 ( este un pic cam puternica si cam arde parul dar, este buna ) sau iti mai recomand http://www.envy.ro/......ar-3472...

| pytykify_4512 explică:

Multumesc pentruraspunsuri dar Panda mie mi s-a spus ca vopseaua blonda nu imi prinde pe par si nu prea stiu ce sa fac thinking gen ma vopsesc blonda dar o sa fie tot aceeasi culoare sau cine stie prin ce parti ramane si o sa am 100 de nuantze in cap thinking