| nixi01 a întrebat:

HELLO! daca nu mai mananc paine, dulciuri(faina alba, zahar rafinat), sucuri, fac 40 de minute zilnic pe stepper si beau in fiecare zi ceai verde credeti ca slabesc?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, nu toată viața ai să ții diete!
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Citeam mai jos ca sa eviti carnea...doamne,e gresit! trebuie sa te hranesti,e plina de vitamanine,proteine.
eu iti recomand carnea de curcan,e cea mai usoara,seamana cu puiulbig grin,si da,si peste...,fierta,coapta, nu prajita-dar doar la pranz, eventual mic -dejunlaughing
am citit undeva ca daca iei inghitituri mici te saturi repede.adica ca si cum ai savuralaughing-asa fac eu de obicei...de asta cred ca nu ma ingras mai deloc
evita prajelile-da stiu sunt delicioase dar primul pas spre slabire e o alimentatie sanatoasa.
renunta la cipsuri, fast food...stiu ca e logic doar ca am colege foarte...(mananca numai porcarii-le vad zilnic -si se mai si plang ca sunt grase)
mai stiam ca inainte de masa sa bei un pahar de apa ca sa nu ai asa mare pofta de mancare...
cam asta, cu ce ai de gand sa faci, e perfect
trebuie sa ai vointa!
mult succes!:*:*:*

| ionlarisa a răspuns:

Inainte de orice masa, bea un pahar de 250 ml de apa... vei manca mai putinwinking

| Yuppz a răspuns:

Buna!
Posibil,depinde de programul si de corpul tau!
Itit mai dau cateva secrete pentru a slabi:
pentru a slabi repede si sanatos trebuie sa manaci cat mai putina paine si sa ti un regim strict si egal i fiecare zi.
bea mai putine sucuri cu acid,si mai multe naturale.
mananca multe legume, fructe si cereale.
evita carnea(de orice fel)dar daca ai pofta poti face numai carne de pui sau peste(in niciun caz de porc) preparate usor.
fa mult sport
Si nu uita SLABESTI SANATOS, MANCAND SANATOS.
Succes!

| cotcodac4 a răspuns:

Fata ia si mananca orez fiert cu piept de pui fara condimente si ai sa slabesti cu siguranta.am un prieten care tine regim strict, nu mananca nici macar un mar pe zi din cauza ca are prea mult zahar.5 zile pe saptamana mananca si o sa fie bine iar sambata si duminica poti manca ce vrei cand vrei.el e culturist si anul acesta perticipa la concursul din anglia https://www.facebook.com/profile.php?id=100000187446305si ai sa il vezi bine

| eatpraylove a răspuns:

Da, dar rezultatele nu se vor vedea decat dupa cateva saptamani, adica eu am slabit 5 kg in 3 saptamani si ideea e ca eu oricum eram destul de slabuta si nu se prea observa slabitul meu, dar depinde de cum arati si ce corp ai si cat vrei sa slabesti, oricum succes in continuare!

| nixi01 explică (pentru eatpraylove):

Merci! nici eu nu am probleme cu greutatea, am 1.71, 57 de kg dar vreau sa ajung la 55-54 si sa imi tonifiez musculatura picioarelor

| rOxAnNe02 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti lasa mi idul tau pe privat si o sa iti spun exact ce trebuie sa faci( ce am facut si eu si a dat rezultate ) :*