| Maria_3931 a întrebat:

Am inceput de o luna o dieta:-mananc o masa pe zi(cand vin de la scoala adica pe la 1-2)-mananc dulciuri in catitati reduse numai sambata,-nu beau sucuri;-paine-3 felii;-fac miscare 30 de minute in fiecare zi; in primele saptamani tentatia a fost imensa. dar am reusit am slabit 8 kg! dar acum nu stiu ce se intampla de numai slabesc...alaltaieri aceeasi greutate, ieri aceeasi greutate, azi la fel... ce credeti ca se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Brunetica a răspuns:

Deoarece ti-ai schimbat brusc alimentatiea nu manaci cum ar trebui, adica dimineata un pic, la pranz felul unu si doi si seara un mar si dupa ora 6 nimic si asa slabesti si ai si un stil de viata sanatos si o alimentatie echilibrata.Eu te-as sfatui sa manci normal si ai sa vezi si rezultate si nu te imbolnavesti!

| anutza a răspuns:

La orice cura de slabire slabesti mai mult la inceput apoi mai greu. Trebuie sa ai rabdare.

| AnotherGirl a răspuns:

De acord cu Brunetica happy. Cel mai bine este sa mananci normal si este foarte important sa nu te infometezi. Inainte faceam acelasi lucru ca si tine; ma infometam pana la epuizare aproape si faceam 1000 de sarituri cu coarda pe zi laughing) si mergeam numai pe jos laughing. Faza e ca in timp am observat un lucru happy: daca slabesti brusc si repede vei pune imediat kilogramele inapoi si nu doar cate ai dat jos, ci dublul acestora (se numeste efectul eu-eu). Cat despre ultima intrebare happy incearca sa te pui pe cantar DOAR o data pe saptamana, pentru ca in fiecare zi corpul acumuleaza mai multa sau mai putina apa. happy Nu te alarma si ai grija de sanatatea ta happy. Seara faina in continuare. kiss

| AnotherGirl a răspuns:

Efectul YOYO. Nu stiu de ce a aparut eu-eu straight face

| AnotherGirl a răspuns:

Efect yoyo *