| Anonimus1900 a întrebat:

Hello! De curand,mai precis prin decembrie, am luat decizia drastica de a-mi taia parul foarte scurt, avand in vedere ca parul meu era chiar lung. Toate bune si frumoase, insa acum regret enorm...A crescut putin insa nu mai rezist..Va rog, ajutati-ma cu niste sfaturi..Stiti cateva trucuri care pot face sa-mi creasca parul, macar 1 cm / saptamana?.

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Parul creste in jur de 1mm pe zi, mai mult nu.
Eu folosesc o masca de par care include si uleiul de ricin, este o masca regenatoare, dar nu face minuni. Uleiul simplu de ricin e foarte gras, ingrasa parul plus ca se duce foarte greu cand te speli.
Masca este formata din : un galbenus de ou, un pic de miere de albine, ulei de ricin ( cam o lingura), ulei de masline ( tot o lingura), catvea picaturi de vitamina a. Uleiul de masline si cel de ricin trebuie incalzit un pic apoi se amesteca cu celelate ingrediente, masca o aplici pe par, lasi sa actioneze in jur de 1 ora si apoi te speli normal pe par dar sa insisti pentru a curata bine uleiul, apoi aplici un balsam.
Masca se foloseste de 1-2 ori pe luna.

| LoveSleep a răspuns:

Așteaptă, n-o să mori.
Chiar așa drastică a fost decizia?