| Pozitivca a întrebat:

Am nevoie de un sfat, parul mi se ingrasa foarte repede si trebuie sa mi-l spal in fiecare zi ma puteti ajuta cu vreo solutie?

Răspuns Câştigător
| Sweetyass a răspuns:

Parul se ingrasa din cauza excesului de sebum. Asta e hormonal si cred ca iti va trece in timp. Si eu am o prietena la fel ca tine. A incercat sa nu se mai spele atat de des dar nu a mers. Parul ii statea oribil. Parerea mea este ca nu e din cauza spalatului prea des. Incearca sa folosesti chestii naturiste cum ar fi: Frunze de nuc, lamai, mere sau musetel. Si sa nu-l lasi desprins niciodata sau sa nu-ti treci mana ds prin el. Poate fi si asta cauza. Parul desprins se ingrasa de 3 ori mai repede decat cel prins. Incearca sa ti-l impletesti. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| Genessis a răspuns:

Tocmai asta e problema.De ce te speli mai des, de aia se unge parul mai repede. Poti sa incerci si sa te dai cu ulei de masline si sa stai 20-30 de minute cu el pana sa te speli. Sper ca te-am ajutat.Bafta!

| Pozitivca explică (pentru Genessis):

Te gresesti am incercat si sa nu mi-l spal atit de des, dar nu e cu nimic de folos ...mesi pentru sfat...