| Animeforlifee9921 a întrebat:

Hello! Voi ce parere aveti despre parfumurile de la Lidl? Am unul de acolo, unul Chalou. Chalou l-am luat intamplator,fara sa fi auzit de el pana atunci. Intr-adevar miroase asemanator,desi parca e mai intens.
Femelle l-am descoperit azi la o colega. Ea plecase prima cand am iesit la ultima ora si isi uitase aceasta sticla de parfum in banca, asa ca a luat-o alta colega care sa i-o dea maine inapoi si am dat si eu un puf de curiozitate si pot sa spun ca de la primul puf I fell in love. Din cate am inteles, e dupe pentru La vie est belle. O sa il cumpar si eu, cred.
Voi ce credeti? Merita sa "investesti" ca sa zic in ele? Persista? Mie Chalou imi persista cat de cat cand ma dau cu el, nu stiu de restul.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sunt copii intr-un fel dupa alte parfumuri celebre, de obicei cati bani dai cam atat face
insa te inteleg nu ai bani acum de dat pe parfumuri originale fiind la liceu
cand o sa ai salariu iti vei lua originale ai sa vezi diferenta
insa mai exista parfumuri care persista si sunt ok la preturi decente, nu sunt fake, le gasesti in anumite magazine online serioase si chiar in magazine fizice, doar ca nu sunt branduri de renume!

| sierra1 a răspuns:

"ce parere aveti despre parfumurile de la Lidl?",

prefer de acolo: cartofii, salamul de sibiu sau apa minerală

| ioana748 a răspuns:

Pana la urma nu este un capat de tara, poti incerca o data, apoi vezi daca consideri sa mai cumperi si a doua oara.
Au chestii dragute si la geluri de dus, produse pentru par, deodorante.
Nu stiam de parfumuri, dar m ai facut curioasă.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Am avut Suddleny Diamonds(dupe Boss-Orange), Suddlenly Madame Glamour(dupa Coco Mademoiselle-Chanel) si am Mystique(dupa Alien-Mugler).
Miros frumos, dar nu tin.Sunt ieftine.
Merita toti banii.

| newaccountbye a răspuns:

Ești liberă să încerci ce vrei. Am primit și eu de Secret Santa la liceu un parfum "Chanel n5", care nu era original bineînțeles, era copie sau tester nu știu cum se numește exact. Pot să zic ca nici o oră nu persistă. Acum depinde de parfum, dar nu va fi niciodată ca originalul și mereu va avea un iz ieftin în el. Recomand din toată inima originalele și după părerea mea nu merită să investești în astea.

| Animeforlifee9921 explică (pentru newaccountbye):

Multumesc de sfat! Intr-adevar, pentru unele persoane, "copia n-are valoare".