| BountyLoverXD a întrebat:

Hello! Vreau sa ma pun la dieta, dar nu sunt asa grasa incat sa slabesc nu stiu cate kilograme big grin vreau doar din burta sa dau jos, vreau doar sa arat bine la strand big grin, atat vreau, si ma gandeam la dieta dukan, sau pur si simplu o dieta personalizata simpla, adica mananc putin, dupa ora 4 sau 5 nu mananc deloc, fac mult sport... sau aveti alte recomandari? Vreau raspunsuri mai ales legat de dieta dukan sau dieta mea personalizata big grin

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, să combini corect alimentele și practică un sport de masă.
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

| EkaBuBu a răspuns:

Nu stiu cum se numeste dieta dar eu am folosit-o si intr-o saptamana am slabit 5 kilogrameeelaughing
E foarte tare si ai nevoie de:
o cana de apa
un paharel suc lamaie
un paharel sirop artar sau melasa
1 lingurita piper cayenne (ardei iute)
E foarte eficienta insa incearca sa nu depui mult efort deoarece slabesti excesiv si te poti imbolnavihappytongue
Le amesteci bine si le iei intr-o sticla la jumate in loc de mic dejun pranz si cinatongue
Are un gust ciudat dar te vei obisnui cu el pe parcurshappy:*
Funda pleasehappy:*

| fuzzer a răspuns:

Exact,sportul face minuni in problema ta.Fa mult sport, si o alimentatie corespunzatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lasa dietele!
Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| Janek21 a răspuns:

Metoda cea mai rapida: liposuctie
Metoda cea mai normala: fa sport si asigura-ti o alimentatie corecta

| AncutaM a răspuns:

Alearga. Alergarea e secretul celor mai multe cure de slabire. Arzi o gramada de calorii si iti modelezi corpul (picioare, abdomen).

Vad ca deja tii o dieta.Este foarte bine. Nu exagera cu ea, insa ai grija sa consumi doar alimente sanatoase si atat cat ai nevoie, nici mai mult nici mai putin. Fara sucuri din comert, junk food, dulciuri etc.

Uite aici si niste sfaturi pentru a-ti platiza abdomenul: http://alecia.ro/? s=abdomen&x=0&y=0 Sper sa iti fie utile. Pupici!