| Alle13c a întrebat:

Hello, vreau un spray cu care se da pe par inainte de a te face cu placa, ca sa nu iti arda parul, dar nu am gasit si nici nu stiu un anume nume de spray. stiti de unde pot cumpara sau sa-mi spuneti niste nume de spray-uri din astea? deci haiii guys >: app. cum se da funda? laughing ca sa stiu sa dau celui mai bun rasp tongue

5 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna!
Trebuie sa folosesti produse pentru par deteriorat ca asa placa nu o sa iti arda parul si sa-l refaca.
1.Samponul-sa fie pentru par deteriorat in special din musetel.
2.Balsamul-tot pentru par deteriorat.
3.Mastile : se ia un albus de ou se bate spuma se adauga galbenusul,se adauca miere, ulei de ricin, zeama de lamaie.Sau poti cumpara unul de la Syoss la fel, par deterioat.
4.Serul pentru fire deteriorate, dupa fiecare spalare pe parul umed, de la GEROVITAL PLANT.
5.Serul termoprotector -iti protejeaza parul pentru a nu fii ars de placa ( tot d ela Gerovital Plant, eu una sunt foarte multumita de toate produsele de la aceasta firma si costa foarte putin).
6. Ceara de par-il hidrateaza si il face placut la atingere intrucat accesta actioneaza ca un fixativ si pastreaza parul intreaga zii drept si parfumat ( de preferat de la Taft).
Acestia sunt pasii pentru ca parul tau sa arate foarte bine si sanatos.
Sper ca ti-am putut fii de folos multa sanatate iti doresc.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Uite ce folosesc eu":
http://t3.gstatic.com/......tp?/images (imi cade parul de la placa).
http://t1.gstatic.com/......tp?/images
Mie imi face parul fin,tine si parul drept mai mult,si nu in ultimul rand il protejaza.
Si folosesc sampon de la gerovital,balsam,fiole, spray, ser pentru varfuri deteriorate

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

App,le poti cumpara de la farmacie, eu le cumpar de la un magazin cu accesorii, vopsele pentru par si asa.
Cred ca le poti cumpara si online.

| miha90z a răspuns:

Syoss spray heat protect http://www.syoss.ro/index.php?id=78
costa pana in 20 de lei si gasesti prin supermarket-uri :)
si un review : http://www.iguanitza.com/2010/08/review-syoss-heat-protect.html

Apesi pe fundita gri din dreapta raspunsului, care se va face portocalie

| Catiiiiiii a răspuns:

Buna,deci foloseste un spray de la kallos, e f bun happy ceri la magazin gasesti la stavros ceri dati-mi spray de la kallos de dat inainte de a ma intinde cu placa costa in jur de 20 de lei, funda?big grin