| roxanaroxyrox a întrebat:

Helooo!
Vraeu sa imi spuneti/faceti o lista pentru bagaje, cu ce sa iau la mare...
Cate haine, si alte chestii...(10 zile)
Dau funda!
Mutumesc!:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

Haine:
Blugi scurti (3 perechi)
tricouri largute, lejere (3)
rochii de zi (cat de multe)
Rochii de seara (cat de multe)
Slapi de plaja (2 perechi)
Cat mai multe costume de baie.
sandale
converse.

Lenjerie intima.

Cosmetice:
Crema de protectie solara
Ulei de masline, sa te dai dupa plaja. eu nu recomand dupa plaja cremele si mult ulei de masline. fixeaza bronzul si hidrateaza.
O crema hidratanta sa te dai dupa dus/baie. sa straluceasca pielea inainte sa iesi la terasa/club, seara.
Farduri (fond de ten, blush, mascara, creion de ochi, o paleta de farduri, rujuri, balsam de buze)
O crema de fata.
Absorbante si ob-uri.
Mancare iti cumperi de acolo.

Sa iti iei si cateva genti clutch.
Sa profiti la maxim cat esti la mare. dimineata sa iesi sa alergi pe plaja. sa iesi in cluburi, sa te bronzezi cat poti de tare si treptat. care putin in fiecare zi.
sa iti iei carti si reviste sa citesti. sa nu abuzezi de mancarea fast-food sau mancaruri grase. mananca usor si sanatos.

Distractie placutaaaa! :**

22 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna! Depinde de tine.Eu,de exemplu ma schimb de cateva ori pe zi, deci daca as pleca 10 zile probabil as lua :
5 perechi de pantaloni scurti
7-8 tricouri
1 pereche de sandale
Slapi
1 bolero,daca mergi si prin club seara,sa ai o fusta/rochie ceva mai eleganta
Trebuie sa iti iei:
Deodorant,periuta+pasta de dinti,apa de gura,sapunel,parfum,sampon,crema pentru protectie,pastile,ochelari de soare, bani, telefon, incarcator, castilaughing.
Distractie placuuuta!

| FadetoBlack a răspuns:

Mai bine du-te fără bagaje.

Răspuns utilizator avertizat
| FadetoBlack a răspuns (pentru roxanaroxyrox):

Şi prea multă bătaie de cap pentru cei ce îţi răspund la întrebare, doar e o fundă la bătaie.

Răspuns utilizator avertizat
| FadetoBlack a răspuns (pentru roxanaroxyrox):

Ştiu.

Răspuns utilizator avertizat
| FadetoBlack a răspuns (pentru roxanaroxyrox):

Să mor de văd ceva de râs în toată conversaţia asta.

Răspuns utilizator avertizat
| FadetoBlack a răspuns (pentru roxanaroxyrox):

Păcat pentru tine că nu o voi face.

Răspuns utilizator avertizat
| FadetoBlack a răspuns (pentru roxanaroxyrox):

Trist.

Răspuns utilizator avertizat
| FadetoBlack a răspuns (pentru roxanaroxyrox):

Washington DC?

Răspuns utilizator avertizat
| Aberdeen a răspuns:

Tu stii mai bine.

poate un evantai, si in mod cert cateva schimburi si incaltaminte. lotiune de corp, si antisolara, o carte de citit, sa nu te plictisesti vreodata, etc...
eu nu-mi bat de obicei capul cu detalii de-stea.

vacanta placuta!

| gingergirl1 a răspuns:

Anul trecut am stat 10 zile la mare(anul acesta 9 laughing Si ce mi-am luat si ce imi iau si anul acesta? thinking 7-8 tricouri 4-5 perechi panatoni scurti,o pereche de blugi sau colanti,sapca mea preferata, costumul ce baie laughing, si lucrurile personale de exemplu ochelarii de soare, bijuterii, farduri si etc
VACANTA PLACUTA! love struck

| snzpaul a răspuns:

Prosoape, creme, dress-uri, shower-gel/shampon, pieptene, foehn și haine pentru „oraș".
Nu recomand să-ți iei portofel deoarece la câtă aglomerație-i pe-acolo l-ai putea pierde.

| NeymarJr11 a răspuns:

Nu ai nevoie de multe (, 3-4 perechi de pantaloni scurti, 4-5 tricouri, 1-2 perechi de blugi, 1-2 sepci, 2 perechi de slapi, 2 perechi de adidasi, si poate nici atat ca daca ai bani poate vezi lucruri noi tongue

Funda, si distractie placuta

| WarriorInReserve a răspuns:

Dar tu nu eşti în stare să-ţi faci singură? De unde să ştim noi ce nevoi ai tu.

| marmotavorbareatza a răspuns:

Costum de baie
sapca
tricouri
pantaloni scurti
slapi
o pereche de sandale
lotiune de corp
bani
pareo
incarcatorul telefonuluii
machiaj
demachiant
lenjerie
chestii pentru fete. distractie placutaa :*