| MarianaBogdan a întrebat:

Hey...a venit vacanța și aș vrea să mă vopsesc, dar nu cu vopsea, nu stiu cu ce, dar as vrea sa se ducă la spălare, am văzut mov de gentiana, dar nu stiu cat costa și de unde se cumpără...
Îmi poate zice cineva câteva metode?
Înafara de cea cu hârtia creponată... vreau sa se prindă pbine culoare...

Mulțumesc anticipat

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Cumpara un spray din ala de colorare de se duce la prima spalare, alta solutie nu ai.
www.emag.ro/search/SPRAY%20COLORISTA

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Mai bine cumperi o vopsea semipermanenta. Nu îți afectează parul și te va tine pe parcursul verii fără nicio problema. Nu e mai mult de 15-20 de lei.

| FiFioni a răspuns:

Poti sa ti iei violet de gentiana aproape de la orice farmacie si costa pana in 5 lei/sticluta. Eu mi am mai facut si merge de minune. Trebuie sa iei un lighenas(sau bol de plastic mai mare), pui apa in el pe jumatate si torni in apa solutia, dar nu pe toata. Torni cam juatate de sticluta in cazul in care ai nuanta parului castanie sau chiar saten. Daca nuanta este mai deschisa( blond, blond inchis, mai maronie) torni cam vreo 5-6 picaturi ( pana se pigmenteaza apa foarte inchis, daca vrei ca parul sa aiba mult pigment). Inmoi cam 5-10 minute parul acolo, astepti sa se mai absoarba solutia vreo 3-5 minute, storci bine-bine si apoi clatesti doar cu apa si nu prea tare. Apoi usuci parul si esti gata! rolling on the floor)))
P.S. AI MARE GRIJA CA PATEAZA! POARTA MANUSI CAND TE VOPSESTI!