| Catacombe a întrebat:

Hey am 12 ani si sunt pasionata de machiaj. Nu ma machiez strident, balsam de buze si intorcator de gene sau rimel. Stiu ca nu e prea bine, dar ma machhiez de placere. Imi place sa fac acest lucru. Nu ca as avea nevoie...
Intrebarea mea este : eu am multe cosuri pe frunte si nas. De ce? Mai foloseam cateodata corector. Oare e de la varsta sau de la machiaj?

FUNDA!

3 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Din experienta iti spun ca machiajul nu are legatura cu cosurile. Poate avea legatura doar daca dormi machiata sau ai alergie la vreun ingredient

| Catacombe explică (pentru afrodita3333):

Aha. Si cu ce m-as putea machia la 12 ani?

| Juliaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Este normal să îți crească coșuri, intri în pubertate și este ceva perfect normal. Corectorul(folosit mai rar) nu aduce la coșuri.