| DannY09145 a întrebat:

Hey! Am cumparat recent o pereche de pantaloni de la Nike care sunt 80% bumbac si 20%polistiren in teorie imi sunt buni dar sunt mai slab fizica si prefer hainele mai slim, Cine îmi poate spun cum aș putea să-i strâmtez?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ii duci inapoi si iei o masura S (small) ca sa nu porti ceva foarte largi, ca arati ridicol.

| DannY09145 explică (pentru Violleta2022):

S-ul imi este scurt cei pe care îi am (M) îmi sunt perfecti in dimesiune dor ca îmi plac mie hainele puțin mai mulate

| Violleta2022 a răspuns (pentru DannY09145):

Atunci intreaba-ti mama sau prietenii, daca exista vreo croitorie prin imprejurimi, sa-i duci la stramtat.

| dullcat a răspuns:

Daca nu ai masina de cusut nu poti sa-i stramtezi tu, asadar cealalta solutie este sa-i duci la un atelier care face modificari.Nu ar trebuie sa coste mai mult de 20-25 de lei.
Mai bine este sa nu cumperi haine daca nu ti se potrivesc si nu iti plac in totalitate.

| DannY09145 explică (pentru dullcat):

Sunt primiți de la tatal meu din uk

| dullcat a răspuns (pentru DannY09145):

In postare ai scris ca i-ai cumparat.Tu stii...

| ioana748 a răspuns:

La un centru de reparatii imbracaminte, de genul celor unde mergi sa ti scurtezi pantalonii.
Se gasesc in centre comerciale sau pe langa.

| DannY09145 explică (pentru ioana748):

Mulțumesc pentru raspuns! Dar o persoana mi-a spus ca acestia se vor stramta in tip daca îi spal destul de recent

| ioana748 a răspuns (pentru DannY09145):

Cu placere
Da se pot strâmta la spălat, dar nu prea mult.
Poți încerca, posibil sa ți fie ok asa.