| Dnnx a întrebat:

Hey am o problema parul meu are mult volum si dupa ce il sapl imi sta infoiat si nu stiu ce sa fac am auzit la cineva ca poti sa ii iei parului din volum e adevarat?

11 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Foloseste si un balsam de par, si eventual o masca, http://atshopping.ro/......search.php
Si se mai poate lua din volum, prin tunsul filat. Pt. asta trebuie sa mergi la coafor.

| Bunny a răspuns:

Foloseste balsam.
Intinde'l cu placa.
Foloseste fixativ.

| MidnightLady a răspuns:

Da, cu foarfeca, la coafor.

| TheDevilIsHere a răspuns:

Te duci sa til fileze la ccoafooor!winkingsper sa ajutewinking

| mariposa azul a răspuns:

Buna! Eu am aceeasi problema. Dupa ce spal parul cu sampon il clatesc il sterg bine si il dau cu balsam si il las asa sa se usuce... mie imi ajuta sper sa-ti fie de folos

P. S- sa nu incerci sati indrepti parul pentru ca il arzi s iti va fi greu sal reabilitezi...cunosc o multime de persoane carora le pare rau(dar e tirziu)

| FlorinaRuby a răspuns:

Balsamul il face mai drept?

| oriflame_9415 a răspuns:

Da se poate lua din volumul parului prin tunsul filat

| Diana_1599 a răspuns:

Altele tanjesc dupa volumul pe care il ai tu. dar daca totusi nu-ti place, balsamul este foarte important.incearca sa folosesti sampon si balsam pentru PAR NORMAL.si placa, uscatorul fixativul iti vor deteriora parul si o sa vrei sa ai volumul de altadathee hee. bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer ceea ce a zis mariposa azul este complet fals. dupa ce iti dau parul cu balsam acesta se infoaie si mai rau crede-ma pe cuvant.am si eu aceeasi problema ca si tine insa da dupa cum zice si ea nu incerca sa ti-l intinzi. ti-l va arde rau.Am incercat.se pare ca cea mai puna metoda ramane can ti-l usuci sa folosesti o perie rotunda asa se va mai diminua volumul insa se vor strica buclele(daca il ai cret)happyalta metoda sa ti-l dai cu fixativ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce te speli cu sampon iar dupa cu balsam, il usuci iar dupa incerci sa til indrepti daca ai placa... Iar daca nu poti cu feonul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi problema o aveam si eu. Doar ca parul meu e ondulat spre cret. I-am spus coafezei mele sa imi fileze parul(nu e foaarte filat, dar totusi inainte sa il filez imi statea si mie foarte infoiat). Eu il spal cu sampon, cand am ocazia il mai dau cu balsam si il las sa se usuce. Bretonul si putin din partea de jos a parului le intind cu placa. Mie mi se pare ca arata foarte bine si nu e mult de lucru la freza asta. Sper ca ti-am fost de ajutor.