| Dixiine a întrebat:

Am o problema cu parul meu. Mereu dupa ce ma spal pe par, dupa 2 zile se ingrasa foarte rau, si nu stiu de ce.Tin sa mentionezi ca mereu schimb samponurile, si am auzit de uleiul de ricin ca e bun, dar nu am incercat inca. Ce trebuie sa fac sa dau volum parului meu si sa nu se mai ingrase asa de repede?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci incearca un sampon (recomand elseve arginine resist [pe negru], si balsamul):
1. spalati parul foarte bine
2. aplica balsam si lasa-l 10 minute (doar daca vrei aplica balsa) atentie:doar pe varfuri si lungime nu la radacina
3.clateste-ti parul foarte bine cu apa nu fierbinte
4.la ultima clatire clateste-l cu otet diluat in apa (cam un pahar jumatate la un litru de apa)
p.s: iti va mentine mult mai mult parul curat, se va pieptana usor, si nu va mirosi urat deloc urathappy o sa vezi rezultate bune..iti va face bine bine bine!

2 răspunsuri:
| L0ve a răspuns:

Spala-te cu un sampon pentru par gras...
si daca vezi ca da rezultate de la prima spalare, nu-l mai schimba.
uleiul de ricin nu prea cred ca e bun pentru parul tau.thinking ulei pe par gras..nu suna pea bine :-s

| Malinaaaaaaa a răspuns:

Incerca sa nu mai schimbi samponul.De exemplu, daca eu imi schimb samponul, dureaza cel putin 2 luni pana se obisnuieste parul cu el.Succes!