| Silvia a întrebat:

Hey!
Am si eu o mica...problemutabig grin
Eu am parul tuns in...mai multe directii...hai sa zicem in scari...si dupa breton am o scara care ajunge pana la barbie...problema mea este ca acele suvite mi se "indoie" in exterior sau in interior[dupa cum au ele cheffrustrated laughing]...stiti ceva trucuri prin care sa imi mentin mereu parul drept?batting eyelashes big grin
P. s. Eu nu am parul ondulat, il am drept, dar numai acele suvite imi stau aiureafrustrated big grin

8 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

-placa
-perie si feon
-sa te pieptani cu pieptanul(in caz ca te piep. de obicei cu peria) pentru ca nu ti se electrizeaza paruL
-sampon nivea pentru par drept... dar vezi sa te dai cu el nu cand te speli, ci atunci cand ai parul uscat...altfel nu stabig grin.

| micky a răspuns:

Incearca sa te faci cu placa insa tine mai mult timp placa pe suvita de par si opteaza pentru sampon cel de la nivea pentru par drept big grin. La mine da rezultate

| www a răspuns:

Da suvitele acelea cu fixativ/spuma sau cu placa.

| yoanna73 a răspuns:

Cu o perie rotunda si un feon.

| Ciprian271 a răspuns:

Fa-ti coditze pentru a putea sa le mentii drepte. Sa vezi ce frumos vei arata.

| spiritul a răspuns:

Pune aracet

| madie a răspuns:

Ai putea apela cu incredere la ceara de par, eu ma confrunt cu aceeasi "problema" si uneori imi da batai de cap ca nici placa de indreptat nu are vreun efect.Eu,personal,prefer ceara de par in locul spumei/fixativului/gelului de par.Ai grija de tine >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara o ceara de la matrix sau lac fixativ. matrix-ul ii de calitate costa cam 40 de lei 50 dar merita. eu sunt creata si eu tot mi-am indreptat dar nu mia stat si am cumparat si foloseste