| anonim_4396 a întrebat:

Hey, am vrut sa imi fac o suvita blonda (cu vopsea semipermanenta de la Loncolor, blond metal) si nu a functionat. Am aplicat pe par uscat si am folosit staniol (sunt satena). Cei care au incercat (tot satene) au fost multumite la mine de ce nu a mers?

Răspuns Câştigător
| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Vopseaua blonda semi-permanenta nu are putere de deschidere, mai ales pe un par inchis.Ea are efect aplicata doar pe un par deja blond.Trebuie sa iti iei o vopsea permanenta, cu amoniac, nuantatoarele si vopselel semi-permanente din gama blond nu vor functiona decat daca te decolorezi. Oricum daca iti iei un blond foarte deschis nu iti va iesi exact ca pe cutie fara decolorare, iti va iesi un blond mediu.

1 răspuns:
| Dayuuum a răspuns:

Cred ca nu era destul de puternica vopseaua, sau daca ai tu parul saten inchis e clar ca nu se prinde vopseaua deschisalaughing. Trebuie sa te decolorezi. Eu am parul saten deschis si cand am vrut sa ma fac cu nuantator a mers, indiferent de culoare big grin