| anemona112 a întrebat:

Hey... as vrea sa imi pun unghii cu gel, insa am auzit ca afecteaza mult unghia naturala. E adevarat? Stiti ceva despre asta?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://www.eva.ro/......-5078.html
Ai ce să citești!
Pa, pa.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună @deny! Sunt frumoase unghiile cu gel, dar crede-mă, eu nu mi le-aș mai pune, nici să mă plătească cineva. Am rămas pur și simplu fără unghia naturală și nu am cuvinte ca să-ți explic câtă suferință. Abia după un an unghiile mele si-au revenit cât de cât, și jur că nu mai vreau unghii lungi chiar dacă arată fenomenal.
Mari succese și o zi cu zâmbet!

| Bee123 a răspuns:

Da de fapt unghiile false afecteaza unghia
Pentru a aplica unghiile false este nevoie de o pregatire prealabila. Unghiile naturale sunt plilite chiar si pe partea lor lucioasa pentru a usura aderarea acrilului. Aceasta etapa este cea mai agresiva pentru ca subtiaza unghia si o face mai fragile. Pilirea creste gradul de penetrare a produselor chimice, foarte toxice.

Daca unghiile sunt pilite si devin foarte subtiri, substantele toxice patrund si in piele. Lipiciul folosit la atasarea unghiilor capsule este mai putin toxic decat gelul sau acrilul.

| blaxy a răspuns:

Nu-ti rekomand...am incercat si dupa asta mau durut degetele si unghiile au devenit foarte urite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu iti recomand unghiile false. Spun asta pentru ca cunosc multe fete carora li s-a mai rupt cate o unghie si nu cred ca poti sa iti imaginezi ce durere e. ahh :-s. Si oricum daca nu ai unghiile tale naturale late, mai rar gasesti o profesionista care sa ti le puna in asa fel incat sa para cat de cat mai naturale.Iar daca tu ai probleme cu unghiile poti incerca niste zeama de lamaie o data pe saptamana.In niciun caz nu le incerca, unele sunt frumoase dar costa si destul de mult si intreniere tot, iti distrugi si unghiile si daca esti ghinionista sa ti se dea vreuna peste cap.:-s.te-am pupat:*

| annarob a răspuns:

Da,intr-adevar,afecteaza in sensul ca dupa ce nu vei mai folosi unghii cu gel, cele naturale vor fi foarte exfoliate si se vor rupe f usor.