| marmotavorbareatza a întrebat:

Unghiile cu gel afecteaza unghii; le naturala? daca da, in ce mod?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Le afectează prin pilirea lor, nu le lasă să respire.
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Unghiile in sine nu afecteaza prea mult insa unghia se pileste foarte mult si din cauza asta o subtiaza.

Răspuns utilizator avertizat
| ellyd a răspuns:

Ti se subtiaza foarte tare unghiile si incep sa ti se rupa si sa ti se exfolieze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se inmoaie, se exfoliaza si ajungi la un efect nedorit. Mai bine folosesti tratamente de intarire atat lichide ( farmec cu vitamina b5 ) cat si sub forma de lac.

| slowswag a răspuns:

Cam da, ca le dai jos cam greu

| midu89 a răspuns:

Bninteles,unghiile se subtiaza, se exfoliaza. daca acum ai unghiile mai subtiri, imagineazati cum le vei avea dupa folosirea unghiilor cu gel

| Paoo a răspuns:

Afecteaza unghia naturala, o face mai moale dar te sfatuiesc daca vrei sa iti pui, puneti cu tips.

| iuliD a răspuns:

Te sfatuiesc sa folosesti cu tips, sunt mai rezistente. Nu unghiile false alicate fie cu gel, fie cu tips, nu afecteaza unghiile naturale, pentru ca unghiile naturale cresc. Sunt foarte bune, in cazul in care lucrezi, sunt rezistente. Si te sfatuiesc sa te duci la cineva bun, care are experienta! (funda?)