| Sara2 a întrebat:

Hey. Ce parfum îmi recomandati? Vreau unul senzual şi fresh. Un brand celebru, nu conteaza pretul

11 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Eu iti voi spune parfumurile mele preferate la momentul actual, pe care daca vrei sa le incerci, la fel, iti sugerez sa o faci in magazin si sa vezi cum miroase pe piele ta, fiecare PH fiind diferit.

Primul ar fi Versace Yellow Diamond, To be the queen- Police si la vie est belle- Lancome si Prada-Candy happy.

| Violleta2022 a răspuns:

Recomand ca parfumurile sa le cumperi dupa ce le testezi pe propria-ti piele, pentru ca, in contactul cu chimia corpului tau, se pot produce reactii care te vor ingrozii.
Eu personal nu pot purta Chanel 5, pentru ca miroase oribil pe mine.
Te sfatuiesc sa intrii in magazinele de parfumuri si sa pui la incheietura mainii cate un strop de parfum. Poti mirosii si incerca maxim 4 parfumuri, de fiecare data cand ajungi la parfumerie.
Le pui cate1 picatura la incheietura mainii, deasupra si dedesub, in asa fel inact sa le poti mirosii pest jumatate de ora si sa vezi daca iti mai plac. Vei avea o supriza, te asigur!

Recomandarile noastre sau ale vanzatorilor, nu fac doi bani, daca parfumul ala laudat pute pe pielea ta!

| Sara2 explică (pentru Violleta2022):

Ai dreptate. Ms de sfat. Eu nu pot folosi dolce & gabana - the one. E foarte lăudat dar pe mine e groaznic

| NLS a răspuns:

Pentru senzual dar fresh, încearcă Armani-Aqua Di Gioia

| Violleta2022 a răspuns (pentru NLS):

Tot parfum barbatesc este si asta!

| NLS a răspuns (pentru Violleta2022):

Am făcut printscreen, in caz ca te răzgândești. :)))

https://www.google.de/......ps?/search

Negative nu dau, mi-e de-ajuns ca m-ai făcut sa rad.

Ca nu faci deosebirea între un brand (destul de cunoscut as zice) și un parfum, am trecut cu vederea.
Ca acel brand produce si parfumuri de dama, e o greșeală ce se leagă de prima, deci se iartă.
Dar la faza cu "Gioia"...

| Violleta2022 a răspuns (pentru NLS):

Sincer, nu am stiut ca este si pentru femei, stiam ca-i masculin de la sotul, ca-i favoritul lui: Armani -Aqua Di Gio
De asta vorbeam:
http://shop.davidjones.com.au/......uctDisplay

| NLS a răspuns (pentru Violleta2022):

Stiu, in afara de acesta si Hugo Boss Dark Blue, alte parfumuri n-am prea folosit. happy (acestea au fost de baza, sa zic asa)