| HoneyBii a întrebat:

>Hey!; d< am si eu o intrebarehappy cum aplic uleiul de ricin pe parthinking

Multumesc!batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

Pur si simplu il pui inpalma si iti masezi scalpul cu el, iar dupa jumatate de ora, clatesti.Mai poti face o masca de par cu ou si ulei de ricin, dar e mai simpla prima varianta.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

E simplu. Il aplici pe radacinile parului, masezi usor scalpul, il lasi sa actioneze cateva ore, iar apoi te speli pe cap. Succes! Numai bine!

| mistakeofyourlife a răspuns:

Am gasit ceva aici:http://sfaturi.eva.ro/......23706.html
Din cate stiu eu uleiul de ricin se aplica cel putin 4 ore inainte de spalare. Sper ca te-am ajutat!

| PufiCiufi a răspuns:

Iei putina vata si pui ulei pe ea si iti masezi la radacini(cu vata)

| Anonim69 a răspuns:

La radacini se aplica iubita:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul in care vrei sa-l folosesti pentru cresterea parului, e suficient sa se aplice doar la radacinile parului, prin masare si dupa ce a actionat 30 minute-o ora, se indeparteaza prin samponare(de doua ori, pentru a indeparta complet uleiul din par). In cazul in care vrei sa-l folosesti pentru imbunatatirea aspectului parului, se aplica pe toata lungimea paruluisi se lasa sa actioneze minimum o ora.