| SlowLikeSnow a întrebat:

ma enerveaza cearcanele, nu scap niciodata de ele. Eu am o problema cu somnul inca de mica, nu pot adormi decat pe la 2, 3 noaptea indiferent de ce ora ma culc rare ori mai adorm pe la 1 noaptea si acum in vacanta ma trezesc tarziu intr orele 12-14 iar in timpul scolii adormeam pe la 2, 3 si ma trezeam la 8-9sad si aveam mereu cearcane si inca am stiti cumva ce as putea sa fac sa pot adormi mai repede sau macar cum sa scap de cearcane. va rog! MULTUMESC:*

1 răspuns:
| Deea ♥ a răspuns:

Poti sa incerci
-comprese cu ceai de albastrele alternandu-le cu cele de musetel cald
-Castravetele -tine castravetele pe cearcane vreo 20 min.
-Apa-bea multa apa pe zi
-Apa rece-pune pe cearcane apa rece vreo 10-15 min.
-Sa renunti la sare-cica nu face bine si apar cearcanele
-Se aplica pe pleoape felii de cartofi cruzi
-Incearca cu gheata.Masezi cearcanele cu o bucata de gheata fiecare(cam 1/3 dintr-un cub)pana se topeste de tot, dimineata sau seara inainte de culcare

cam atat stiu happy