| Emma52 a întrebat:

Hey! De curand am vrut sa-mi vopsesc parul albastru dar mi-a iesit un violet inchis, aproape negru. Stie cineva cum as putea sa mai deschid culoarea cu 2-3 nuante?

9 răspunsuri:
| AnaRadu a răspuns:

Hei. Incearca cu apa oxigenata am auzit ca e buna dar inca nu stiu ce efect are deoarece nu am incercat. Poti folosi decolorant ca mai apoi sa il vopsesti iar. :3

| RazvanXD21 a răspuns:

Decoloreazal apoi vopsestete iar

| Cleooo123 a răspuns:

1 Poti sa ti-l decolorezi iar apoi sa te vopsesti din nou cu nuanta dorita.
2 Poti sa ti-l deschizi usor-usor cu cate o nuanta mai " vie" pana ajungi la culoare care iti place.

| Emma52 explică:

Stiu de solutia cu decolorat si vopsit, dar nu vreau sa-l deteriorez prea rau.

| Sara16 a răspuns:

Pai daca ai parul inchis ex:saten,brunet,nu iti va iese inainte trebuie sa-l decolorezi ca sa-ti iasa un blond, iar apoi pui vopseaua, deoarece culorile gen albastru, verde, etc. nu ies pe parul brunet/saten.

| Idk_Ioana_1999 a răspuns:

Încearcă cu apă oxigenată

| Akatsuki15 a răspuns:

Ai decolorat parul inainte sa il vopsesti

| Emma52 explică (pentru Akatsuki15):

Nu, nu l-am decolorat.

| Akatsuki15 a răspuns:

Pai dar mai sigur da ca il decolorezi o sa se prinda mai bine, nu o se se deteteroreze da ca nu folosesti des