| sweetela a întrebat:

Hey! Eu am parul blond inchis spre saten si as vrea sa ma vopsesc cu o nuanta ceva mai aproape de blond dar sa nu se recunoasca foarte tare. Idei?

1 răspuns:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Http://tomaaurora.blogspot.com/......iere.html.
Se mai poate face cu apa oxigenata.Se umezeste tot parul si se lasa sa se usuce. Cand creste, se da numai la radacina cu un tampon de vata inmuiat in apa oxigenata.
Trebuie mare atentie la aceasta apa oxigenata, ca se "rasufla" foarte usor si nu mai este de calitate. Se tine sticluta mereu inchisa.
Ca efect secundar, degetele se pot albi, dar dupa cateva ore trece.De asemenea si pielea capului poate sa usture putin, daca apa este foarte concentrata (9 grade).Dar trece pana se usuca parul. Nu este nevoie obligatoriu sa speli parul dupa aceea.