| jesica_5218 a întrebat:

Hey fetelor, am mai pus o intrebare de genul acesta dar vreau sa scap de cosuri si punctele negre prin moduri naturale, nu am incredere in creme am avut o experienta foarte neplacuta cu o crema de cosuri, mai multe pareri funda:*repede

Răspuns Câştigător
| adriana15 a răspuns:

Eu pun in apa calduta bicarbonat,ma dau cu el pe fata si astept pana se usuca, apoi ma spal si imi dau cu o crema hidratanta, sper ca te-am ajutat:*

10 răspunsuri:
| lovem3 a răspuns:

Iti spun o masca foarte simpla care pe mine m-a ajutat foarte mult in lupta cu punctele negre. ai nevoie de un albus de ou pe care il bati bine pana ajunge spuma.cand se face spuma adaugi doua linguri de malai amesteci bine si dupa iti pui masca pe fata( vezi sa te demachezi si sa fie curata fata). astepti pana se intareste masca apoi o sai jos cu apa calduta.

iar pentru cosuri folosete argila. deinde de tipul tau de ten daca este normal iti recomand sa combini un pliculet de argila cu putin suc de portocale deoarece este si cicatrizant. la fel aplica pe fata asteapta sa se usuce si curata fata. daca ai tenul gras foloseste argila cu apa.

| AIKOcaNoNYu a răspuns:

Saluthappy
Eu te sfatuiesc sa te speli in fiecare zi cu dove pe fata...e foarte bun:X
Sau ai putea sa iti faci o pasta de patrunjel si sa te faci cu eahappy
E foarte buna, eu am incercat.Mam facut in fiecare zi, dimi si seara, si intr-o saptamana mi-a trecut si cosurile si punctele negrehappy

| bubudeeabubu a răspuns:

Hei buna sunt o groaza de chesti de la avon de curatare creme si alte chesti uitate in reviste si comandati fratele meu asa a facut si nu a costat mult si fratele meu acum are 19 ani... funda?

| cryingfortheangels a răspuns:

Pentru cosuri poti sa incerci cu crema de galbenele. O gasesti la plafar sau in supermarketuri. Pe mine m-a ajutat, daca te dai cu ea in o saptamana maxim ar trebui sa scapi de majoritatea cosurilor. Pentru punctele negre incerca sa fierbi ceai de musetel si apoi sa stai cu fata deasupra vaporilor timp de 10 minute dupa care sa te speli cu apa calda pe fata si sa te stergi cu ceva mai aspru, ar trebui sa functioneze. (Fundita?big grin)

| Anonim203 a răspuns:

Buna.Pentru cosuri incearca sa iti dai cu lamaie(tai o feliuta, te dai pe fata cu ea si apoi te clatesti).
Sau sa te speli cu sapun Dove cu castravete pe fata zilnic.
Pentru punctele negre incearca o infuzie de musetel(faci ceai d musetel, te legi cu un prosop si stai ceva timp deasupra vasului cu ceaiul. dupa aceea storci(cu degetele nu unghiile) punctele) Sau sa iti dai cu spirt pe fata si apoi iti storci punctele.(ceaiul de musetel si spirtul deschid porii)

P.S. am auzit ca unor persoane lamaia le-a urcat fata.Mie nu mi s-a intamplat nimicwinking

Succes!

| Joliefemme a răspuns:

Pentru punctele negre fa-ti o masca dintr-un albus de ou batut spuma in care pui faina de malai pana o poti intinde pe fata pe zona cu puncte negre. o lasi pe fata pana se intareste f tare, apoi o decojesti si te speli cu apa calduta. Daca o vei prepare cum trebuie vei scapa de puncte negre pentru o perioada. Cand reapar aplici aceeasi metoda!
Pentru cosuri: pune felii de rosii pe zona afectata sau petale de crin inmuiate in spirt sanitar(asta se foloseste la tara si da cele mai multe rezultate)
Scumpa mea sa stii ca orice ai folosi nu vei scapa de cosuri mai ales daca esti adolescenta. Dar remediile astea naturiste nu te afecteaza cu nimic, asa ca le poti incerca pentru ca vor de rezultate!
Succes! Funda? :*

| Hirako a răspuns:

Si eu am avut experiente neplacute cu creme, dar in mod natural nu prea poti.Foloseste Zynerit, e recomandat de toti dermatologii si e miraculos, l-am incercat si eu.Pe mine "m-a salvat". Sper sa te ajute.Numai bine!

Hirako.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Foloseste sapunurile naturale pe baza de uleiuri vegetale, plante medicinale, argile, sucuri naturale etc. Le gasesti pe www.efrumuseti.blogspot.com

| andreea_9684 a răspuns:

Du-te la plafar verisoara mea tot la fel are si s-a dus la plafar si a cump un gel pentru fata si i s-au retras cosurile

| marmota_8713 a răspuns:

Piatra ponce e cea mai buna varianta, sau un tratament facialwinking