| Iulika96 a întrebat:

Hey fetelor! Am o intrebare pentru voi :cu ce va epilati pe picioare si pana unde? Am incercat pana acum cu ceara si cu benzi cu ceara, dar ma gandeam sa incerc si cu crema. Voi ce spuneti? Ce fel de crema folositi? Sper sa ma ajutati si pe mine.

Răspuns Câştigător
| VaD a răspuns:

Eu de obicei folosesc aparatul de epilat. Nu mi se pare atat de dureros ca ceara si il am acolo...nu trebuie sa mi cumpar mereu ceara, benzi, crema etc.Inainte am folosit veet(crema) si mi s a parut destul de buna fata de altele.Iti lasa pielea mai fina, neteda.Dar un factor important e sensibilitatea pielii tale, deci trebuie tinut cont si de astahappy

6 răspunsuri:
| Ciocolatăăă a răspuns:

Nu iti recomand crema, este ca si lama, adica radacina iti ramane acolo si firul de par este mai gros. Ar putea sa apara chiar mai multe fire de par. Daca nu vrei sa mergi mereu sa iei ceara/benzi, ia-ti un epilator, le gasesti la toate preturile si nu doare mai tare decat la ceara. E o investitie pe termen lung!winking

| AnonimGirl a răspuns:

Vara mea foloseste ELMIPLANT. Este foarte buna! I-a epilat tot parul de pe picioare si i-a crescut greu inapoi. Iti dau si cateva informatii despre aceasta crema. Crema Depilatoare elmiplant pentru Piele Normala indeparteaza rapid si eficient parul nedorit.
Imbogatita cu extracte naturale si vitamine, iti hidrateaza si protejeaza pielea, lasand-o catifelata si elastica
Uleiul din Samburi de Struguri reduce iritatiile si ajuta pielea sa-si mentina elasticitatea, in timp ce Vitaminele A si E confera o senzatie de piele de matase.
Costa 9.60 ron si are 150 ml. Este foarte buna! Ti-o recomant. Pup! kiss

| Schnitzel a răspuns:

Eu folosesc epilator[recomand Braun] si ma dau pana sus. Crema are rezultate foarte frumoase dar din a doua sau a treia zi incepe iar sa creasca parul si e foarte enervant. Nu recomand.

| InsaneDoll a răspuns:

Te epilezi pe picioare pana unde ai parlaughing...
Cu aparatu`winking!

| FriendsForever a răspuns:

Benzile de ceara. Nu doare la fel de tare ca epilatorul

| RedFantasy a răspuns:

Daca vrei sa folosesti crema ti-o recomand pe cea de la Farmec si cea de la Elmiplant e buna, dar mie mi se pare ca miroase urat.
Iti recomand sa incerci si un epilator, e eficient si nu doare chiar asa de tare.