| MorganaM a întrebat:

Hey fetelor, cum pot sa imi ondulez si eu parul cat mai rapid si de durata - macar 3 zile bune - as prefera sa nu regurg la fixativ, ca nu l-as folosi pe par saptamanal..., avand in vedere ca nu am bigudiuri si nici ondulator, doar placa Remington?
Va intreb, poate stiti voi ceva solutii ingenioase. Abia astept sfaturile voastre. Mersi! happy

Răspuns Câştigător
| ioanaKevlar a răspuns:

Pui părul pe moaţe şi se încreţeşte. Nu e nevoie nici de fixativ, nici de ondulator sau altceva. Moaţele se pot face cu paie (aşa cum au recomandat şi alţi doi useri) sau cu fâşii de cârpă. Răsuceşti şuviţe subţiri pe paie sau panglici (dintr-un material care să nu alunece, gen un tricou vechi), apoi le laşi aşa până se usucă. Poţi să dormi cu ele şi pui prosop pe pernă, de exemplu. Dacă părul nu e uscat complet dimineaţa, cred că merge să dai cu uscătorul de păr. În funcţie de firul tău de păr (dacă e gros, subţire, pisicos, aspru etc.) te va ţine 1, 2, 3 sau chiar mai multe zilewinking

4 răspunsuri:
| ioanaKevlar a răspuns:

Uite aici un video pentru cum se face cu paie: https://www.youtube.com/watch?v=49A0wELWcj4

| MorganaM explică (pentru ioanaKevlar):

Multumesc foarte mult! happy

| aLExaNdRuUUul a răspuns:

Pai ondulezi parul pe paiele de suc (parul sa fie ud) si apoi il tii doua zile. Si le desfaci. Va fi ondulat.

| scumpica5558 a răspuns:

Cauta pe net cum sa-ti ondulezi parul rapid cu paie(DE BAUT SUC) si tine in jur de doua zile.