| Oana3876 a întrebat:

Hey fetelor.
Eu am 15 ani, 1.74 si 45 de kg. Ar trebui sa arat ok nu? Si totusi mi se pare ca sunt prea slaba si nu reusesc sa ma ingras deloc.
Mi se pare foarte ciudat, fiindca eu mananc intr-o zi ceva gen:
Dimineata 2-3 felii unse cu gem, miere, ciocolata sau cu branza si salam.
Gustare: un iaurt, un fruct sau inca un senvis.
La pranz: felul 1 si felul 2
Gustare: 1 corn cu ciocolata, sau un pateu, sau ambele.
Seara: felul 1, felul 2, si daca avem desert ( de exemplu clatite) mananc pana nu mai pot.
Si mai mananc o clatita si inainte sa ma culc.

Sucuri acidulate nu beau, nu mananc paine decat la sendvisuri si cipsuri cam 1 data pe sapt.
Ce sa fac sa ma mai ingras putin?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La inaltimea ta ar trebui sa ai cam 55. Varsta nu conteaza. Mancanca tot mai multe supe, pateu si ciocolata nu te ajuta. Iar seara, nu e bine sa mananci pana nu mai poti. 2 Clatite sunt de ajuns seara. Dimineata se mananca cel mai mult, iti recomand sa mananci dimineata 6 felii de paine cu ceva, la pranz felul 1-felul 2 si seara ceva foarte usor, si foarte putin, si ai sa vezi cum pui catva pe tinewinking Bafta

2 răspunsuri:
| Ritsuko a răspuns:

Am aceeasi greutate, aceeasi varsta doar ca sunt mai scunda.Nu incerca sa te ingrasi ''fortat'', e posibil sa pui niste celulita.

| Alexandr a răspuns:

Nu incerca sa te ingrasi...mananca in continuare asa(((: