| Bubbico a întrebat:

Hey guys :* Am parul blond mediu-inchis, cam asa
http://www.crushbeauty.com/blonde-hair-color/dark-blonde -hair
sau poate chiar un pic mai deschis... Insa eu vreau parul brunet inchis. Iar mama nu ma lasa sa il vopsesc. Ma intrebam daca stiti vreo metoda naturala de al inchide :o3

4 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

În niciun caz să nu-l vopseşti permanent. Arată oribil brunet cu rădăcinile blonde. Am avut o colegă vopsită aşa şi se vedea urât, zici că era cheală. Poţi încerca un nuanţator, dar nu garantez că prinde bine şi nici că nu-ţi va rămâne părul pătat. Sau poţi încerca să-l închizi cu cafea, ţi-l închide cu maxim 2 tonuri, dar durează puţin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ti-as recomanda sa-l faci brunet. Brunetul inaspreste mult. Daca ai posibilitatea probeaza o peruca bruneta pe la un salon si poate-ti scoti ideea din cap.

Poti fierbe frunze de nuc si sa te speli cu infuzia respectiva sau sa cauti sampoane colorante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PS: mai exista o spuma coloranta care dureaza vreo 14 zile dupa producator.

| Peaches a răspuns:

Din cate stiu eu, nu prea exista... Dar nu sunt experta in materie de par, asa ca nu inseamna neaparat ca nu existawinking

~Roksi