| anonim_4396 a întrebat:

Hey! In septembrie fac 14... E prea devreme sa incep sa ma dau cu fond de ten? Daca ati putea sa-mi recomandati unul de calitate dar sa fie la un pret bun.

6 răspunsuri:
| Krisha a răspuns:

Eu cam de atunci am inceput sa ma dau dar exista dezavantaje:
- pana iti gasesti fondul de ten potrivit tipului de piele(daca ai pielea sensibila) iti pot aparea cosuri si roseata temporara
-daca ai cosuri tot o sa ti se vada dar mai putin intr'adevar dar o sa se vindece mai greu.
In caz ca vrei sa te dai neaparat nu te da foarte mult. Eu acum am 16 ani si mi-am dat seama ca nu am nevoie de fond de ten sa am un machiaj corect. La o ocazie mi se pare normal sa fi altfel si sa iesi in evidenta prin perfectionarea tenului. Acum depinde la alegerea ta:*Multa bafta

| Narcis2007 a răspuns:

Prea devreme...iti zic eu mai bine nu te dai ca se obisnuiesc asa si cand te vad fara fug de tine

| Deliciouscupcake a răspuns:

Eu ma dau cu fond de ten de pe la 11-12 ani, iar acum am 14 big grin.

| crazy_5962 a răspuns:

Buna,si eu am 14 ani si ma dau ca fond de ten...si multe pr de-ale mele folosesc fondul de ten la aceasta varsta...eu folosesc fondul de ten de la,, giordani gold"cred eu ca este de calitate il poti cumpara din catalogul de la oriflame la pretul de 30 de ron,.

| chryshy a răspuns:

Eu ma dau cu pudra mi se pare mai buna pentru ca nu se vede atat de tare ca te-ai dat

| Alecsoiu a răspuns:

Eu zic sa faci ce-ti doresti, dar sa faci si ce e bine!