| Arrr a întrebat:

Ce fond de ten imi recomandati? Ce pret are?

Răspuns Câştigător
| alexutza071 a răspuns:

Buna! cand iti alegi fondul de ten este foarte important sa tii cont de tipul tau de piele. daca ai un ten uscat poti alege fondul de ten "joviale" la 71 lei, sau affinitone mineral la 40 lei. daca ai un ten normal ar fi mai bine sa alegi o crema hidratanta si coloranta de exemplu, bb cream la 30 lei, daca ai un ten gras poti alege un fond de ten compact "ideal shade" la 40 lei sau sephora la 60 lei si daca ai un ten mixt poti alege fondul de ten lumi magique la 63 lei. sper ca ti-am fost de folos.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe unul pentru ten sensibil, aproape ca nuanță, etc. și poate costa 20-30 ron.
Pa, pa.

| LittleKiss a răspuns:

Eu iti recomand crema colorata de la Life Care. Are aproape acelasi efect ca fondul de ten, doar ca este numai din plante si nu incarca fata dandu-i un aspect artificial. E 80 de lei si e super buna. Eu de 4 luni o folosesc si nu imi mai apare decat un cos la nu stiu cate saptamani, nu cum imi apareau de la fondul de ten. happy

| Wowhow a răspuns:

Burjois flower perfection. Nu stiu cat costa totusi, scuze happy Dar gasesti pe internet

| allynutsa a răspuns:

Depinde de culoarea si tipul tenului tau. E indicat sa-ti alegi o nuanta cat mai apropiata de cea a tenului tau, si apoi sa-l cumperi. Daca il vei alege mai inchis, iti va aparea efectul de "masca"..Gen: gatul deschis la culoare si fata maro. Iar daca iti alegi nuanta mai deshisa. te va face sa pari palida. Preturile difera de la o firma la alta.

| alexandra663 a răspuns:

De la vishy, e in jur de 75 de lei, e de mai multe feluri, eu am pentru ten cu probleme si ma ajuta, adica imi usuca cosurile si le si astupa :d