| farazambet a întrebat:

Hey! in urma cu o luna m-am tuns si cam de atunci am observat ca imi cade parul.Ce remedii naturiste, masti facute in casa stiti pe care le-ati incercat si chiar a functionat?

6 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Pentru caderea parului cel mai bine e sa folosesti ulei de masline, vitamina A si E.
Ca si masca naturala ti-o recomand pe aceasta:
...ea-parului

| anss23 a răspuns:

Căderea părului poate fi un simptom al unei cauze interne, deci poate ar fi bine să-ţi faci analizele.Şi încearcă că ai un stil de viaţă sănătos:mănâncă legume şi fructe şi fă mişcare fizică cât mai des.

| kitten95 a răspuns:

In primul rand, daca iti faci parul cu placa/ondulatorul etc de mai mult de 3-4 ori pe saptamana, asta duce la caderea parului. si eu am avut problema asta si am reusit(cumva) sa renunt la placa(de ex, din iunie pana astazi m-am facut de 3 ori cu placa). rezultatele se vad: parul creste mult mai repede, evident e mai sanatos, si nu mai cade atat de mult. si oricum eu cred ca doar ti se pare pentru ca atunci cand e mai scurt observi mai bine. eu zic sa te dai cu un ou batut(sau 2, depinde de cat de lung iti este parul) de 2 ori pe saptamana, ca o masca, cu aproximativ 2 ore inainte de dus(sau si mai mult daca poti). si samponeaza bine sau adauga zeama de lamaie in oul batut pentru ca miroase destul de urat.

| Farmec a răspuns:

Căderea părului se află pe lista problemelor cu care se confruntă foarte multe persoane, atât femei cât şi bărbaţi. Ea poate avea o serie de cauze, atât externe organismului, cât şi interne, iar netratată la timp poate avea consecinţe grave atât din punct de vedere fizic, cât şi psihic.
Recomandam sa foloseti samponul anticadere din gama Gerovital Plant Tratament (http://farmec.ro/produse/par/sampon-anticadere-76.html) si serul din aceiasi gama. Şamponaţi bine şi masaţi scalpul 2-3 minute stimulând circulaţia pentru preluarea substanţelor active. După limpezire, aplicaţi Serul Anticădere

| SinfulDesire a răspuns:

Maseaza scalpul cu ulei de masline dupa fiecare baie, asta iti va curata scalpul de toate chimicalele care sau adunat din sampoane si altele si iti va face scalpul mai sanatos

| Dydy95 a răspuns:

Stiu eu sigur ca asta merge, cand merg la bunici tot timpul starng trei saci de frunze de nuc. Iei frunzele de nuc si le fierbi apoi te speli in apa aia, dupa ce te-ai spalat cu sampon. Sa stii ca merge foarte bine si eu si sor'mea facem o data la 2 saptamani si avem un par foarte des si lung si rezistent. Firul ti se face foarte rezistent si poti sa folosesti placa si ce vrei tu fara nici o grija.Bafta si sper ca te-am ajutat. Stiu ca acum nu ai de unde sa iei frunze de nuc, dar poate vara viitoare o sa strangi si o sa vezi ca o sa ai un par foarte bogat si frumos. Tine minte ce ti-am spus ca o sa te ajute si chiar merge foarte bine.