| IngerCazator a întrebat:

Hey! Intrebare pentru fete!
La cati ani v-ati epilat prima data?
Cu ce va epilati, cu picul, cu epilatorul sau cu ceara?
Mama va lasat sa va eplilati sau vati certat cu ea si ati facuto fara voia ei?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De la 15 ani am inceput si am folosit toate metodele iar mama nu trebuia sa stie tot ce fac eu

| diditza23 a răspuns:

Hei..pe la 14 ani asa am inceput cu epilatul. eu prefer pe picioare cu epilatorul si in rest cu picul pentru ca ma doare altfel si sunt sensibila la durerebig grin....in legatura cu mama, normal ca m-a lasat/ma lasa, nu are de ce sa te certe happy sau cum spune si mona, nu trebuie sa stie mama ta tot ce faci tu happy

| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu m-am eplilat cu picul.

| Hikarie a răspuns:

Cred ca aveam 13 ani cand m-am epilat prima data, am facut-o cu epilatorul, de atunci folosesc insa ceara sau crema. Mama mea normal ca stia, epilatul este ceva normal pentru fete si femei, nu are de ce sa iti interzica ceva ce tine de igiena ta.

| LolaLollita a răspuns:

In clasa a 5ahappy deci pe la 12 ani.
Ma epilez cu ceara/bic, depinde ce chef am.
Nu m-am certat niciodata cu mama din motive de aceastea, ba chiar m-a sustinut si mi-a dat toate informatiile de care aveam nevoie (si pe care le stia) mereu. Prima data, chiar mama m-a ajutat, caci imi era frica.