| LeeMaya a întrebat:

Hey!
La scoala vom face o petrecere de Halloween si as vrea sa ma costumez in dracusor ( diavolita ) laughing imi puteti da niste idei de machiaj, par etc. si
daca este posibil sa fac si cornite
adica sa nu le mai cumpar... doar daca e posibil!
Fundita! :* :*

Răspuns Câştigător
| MoiraBurton a răspuns:

Machiaj: incearca sa-ti faci un smokey eyes simplu cu rosu si negru, conturandu-ti ochiul cu negru, facandu-l cat mai intunecat. dintr-un ochi conturul poate sa se duca curbat in jos spre obraz, iar la capat sa fie asa ca o furca big grin iar buzele sa fie negre sau rosii.
Par: hmm cred ca ar trebui sa-i faci niste bucle lejere pe spate
pai cornitele ori iti cumperi bentita cu cornite deja pe ea, este vreo 7 lei. sau iti iei o bentita veche si cu carton iti faci coarnele care le lipesti cu super glue. ( asa am facut eu, desii nu arata super bine).
iar despre imbracaminte: rosu cu negru sau numai negru (nu vrei sa arati ca un brad de craciun, nu?)
Fundita? happy sper ca te-am ajutat si petrecere frumoasa:*

3 răspunsuri:
| Loredanath a răspuns:

Https://www.google.ro/......ps?/search (machiaj) parul nu trebuie sa il faci neaparat urat eventual il tapezi putin si coarne am gasit ceva ce ti-ar crea o idee numai ca astea sunt de ren:)) poti face si tu dar de diavolita te descurci tu :* http://cdbsblog.biz/......handcraft/

| LoredanaT a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=UmEsu00RNyI make up...parul il poti lasa normal..sau te dai cu spray de par rosu si cornitele trebuie sa le cumperi.

| kenzo0502 a răspuns:

Pentru cornite as avea o sugestie, insa nu ma pricep deloc la machiaz. Mai demult toata lumea isi cumpara de sarbatori un fel de cordeluta cu cornisoare. Nu cunosti pe cineva care sa aiba? Daca nu ai putea improviza ceva cu niste hartie colorata.