| Aly_4722 a întrebat:

Hey!:p. am si eu problema. mi-au aparut pe fata 2 cosuri "maricele" si dureroase mama spune ca sunt pe sub piele. va rog! spuneti-mi si mie cum sa scap de ele. prefer metode naturiste!:p. app dau Fundita!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Incearca Zineryt sau Roaccutane. Le gasesti la farmacie.
Sau poti sa ti cont de sfaturile astea:
demachiat dimineata si seara obligatoriu chiar daca nu ai fost machiata
scrub odata pe saptama, poti folosi traditionala metoda cu malai
curatatul fetei cu o lotiune care sa contina ceva alcool (nu mai stiu cum se numesc lotiunile alea dar curata fata foarte bine)
folosirea zilnica a unui produs special pentru cosuri ( iti recomand lotiunea multi beneficii de la clearskin avon - daca se mai produce, folosita odata sau de 2 ori pe zi p0ana dispar cosurile, apoi gata ca eu am insistat si mi-am uscat pielea fetei ingrozitor)
foarte bune sunt si mastile cu argila (eu fac vreo 5 masti dintr-un plic, argila e buna pentru multe chestii, sunt indicatii pe spatele plicului, oricum pentru acnee se amesteca doar cu apa )
NU te spala pe fata cu sapun! acesta favorizeaza producerea sebumuli si nu te sterge pe fata dupa ce te speli sau schimba zilnic prosopul de fata si foloseste-l doar tu
NU cumva sa iti spargi cosurile pentru ca vei raspandi bacteriile pe toata fata

1 răspuns:
| mary a răspuns:

Masti de argila! fac minuni. se gasesc la orice farmacie sub forma de pudra. costa in jur le 1 leu pliculetul.