| anonim_4396 a întrebat:

Hey. Spuneti-mi va rog ce sa fac ca dimineata sa nu ma mai trezesc cu ochii umflati. crying (eu ma culc devreme)

2 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Seara pui in frigider doua linguri. da, linguri. si dimineata cand te trezesti le scoti si ti le pui pe ochi. sa vezi cum se dezumfla. a si toata lumea are ochii umflati cand se trezeste, din moment ce sunt tinuti inchisi atatea ore!

| simina96 a răspuns:

Buna! Incearca sa mananci mai putin sarat si dormi mai mult. Poti incerca si niste diuretice usoare, cum ar fi ceaiul de cozi de cirese. Totodata, iti recomand sa folosesti o crema-gel speciala pentru ochi, ceva racoritor, de preferat cu extract de albastrele (inainte de culcare, dupa demachiere). Daca tot ai ochii umflati la trezire, maseaza-ti pleoapele cu un cub de gheata.