| adaaad a întrebat:

Hey stie cineva cum imi pot curata bijuteriile? nu sunt din argint sau chestii din astea, sunt luate de la AVON. Mersi.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nuuuuuu le curata cu nimic.Bijuteriile de la avon sunt placate cu argint si daca le freci cu orice, se va lua foita aceea si vor arata groaznic.Lasa-le asa ca si eu am facut greseala asta.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aceste bijuterii nu suportă tratamente de curățare, sunt de unică folosință!
Pa, pa.

| JustMusic a răspuns:

Mai, cele de la avon nu sunt calitative.Nu le freca cu nimc.Nu am incercat metoda asta pe bijuteri de al avon, nu mai detin asa ceva, dar nu cred ca afecteaza sa le pui intr-un bol cu apa calduta si cu sampon de vase si le amesteci cu grija.

| PupicAndreea a răspuns:

Buna! Eu am o bratara si niste cercei de la avon si le curat cu pasta de dinti(cu o periuta de dinti pui niste pasta preferabil colgate si freci bijuteria pana se albeste apoi o stergi cu ceva). Sper ca te-am ajutat, o seara placuta!

| MadalinaAlexandra a răspuns:

Cu pasta de dinti stiam eu

| marius0000 a răspuns:

Pai daca-s de la Avon nu-s bijuterii