| alabala a întrebat:

Hey.sunt pe clasa a 8-a si acum urmeaza sa am banchetul in iunie. Tin sa mentionez ca va fi tinut la un restaurant, intr-un parc mare si o sa fie foarte dragut.Rochia am ales-o deja, si este alba cu dungi negre, foarte draguta si tinereasca.Acum am o problema, nu stiu ce coafura s-ar potrivi.am parul pana la umeri si as dori parul prins cumva, dar fara anticul coc happy Cat despre machiaj. ce as putea folosi? Am tenul putin mai inchis si ochii caprui.nu stiu cu ce culoare as putea sa ii evidentiez mai mult happy Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Prinde-ti tot parul intr-o parte, onduleaza-l si pune-ti o floare la spate, vei arata chicwinking
Cat despre machiaj, putin rimel si gloss, nu vrei sa arati de clasa a 12-a, nu?

5 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi la un salon si sa spui ceea ce vrei, iar in baza a ceea ce iti va sta bine iti va face ceva la par, iar de machiaj, mergi pe ceva mai simplu, nu iesi prea tare in relief, nu are rost.Bafta si petrecere frumoasa iti doresc.

| mikiscence a răspuns:

Parerea mea e ca cu cat vei fi mai simpla in coafura si machiaj vei fi mai interesanta... orienteaza-te la ceva simplu si elegant...si machiajul... un eye-liner...mascara si un luciu de buze roz natural.si vei fi fresh! succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau iti poti prinde parul in parti si sa il faci un pic ondulat. Machiajul sa fie fresh dar nu intens, pometii cu un blush roz, ochii cu o culoare calda, crem rozalie si luciu de buze si sa ai pudra la tine pentru a indeparta sebumul si transpiratia de la caldura. Daca ai tocuri inalte si este prima oara cand le incalti iti sugerez sa iti iei cu tine niste papucei sau sandalute comode in caz de urgenta :D
Distractie placuta!

Link util:
http://www.coafuri-noi.com/......llary-duff

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva deschis de machiaj vorbesc sau poti sa iti intinzi parul si sa iri prinsi niste clame cu fluturasi albi su luciosi

| antonella_5557 a răspuns:

Bucle sau tot parul intins cu cateva bucle pe lateral.......arata foarte bine