| 1123152525 a întrebat:

Hey TPU!
Am 12 ani si as vrea sa incep sa ma machiez ( nu strident) nu as vrea sa ma dau cu fon de ten ca am auzit ca stiga fata dar as vrea sa ma dau cu BB cream cu crema de pleoape ( nu fard ca am auzit ca inca nu e bine sa ma dau cu el) si cu putina pudra(nu mereu) si Blush ( nu strident)
Intrebarii : '
1- daca ma machiez asa imi strica fata? Daca da ce sfaturi imi dati?
2-Dati-mi niste firme bune pentru produsele de mai sus
3-e ok sa ma machiez asa la scoala?
4- As vrea sa ma dau si cu rimel dar daca ma dau cu unul normal se vede ca sunt machiata rau ce sa fac sa imi lungesc genele si sa nu se vada colorate?
Va pup si funda!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Te machiezi de la 18 ani în sus.
Nu-ţi strica frumuseţea naturală încă de pe-acum.
Nu merită! Eşti mai frumoasă aşa cum eşti crede-mă!
Te pup!

| Anonimaa77 a răspuns:

1.Da iti strica fata.
3. Nu ar trebui sa te machiezi la 12 ani la scoala
4.Sunt rimeluri incolore care lungesc genele dar nu le innegresc.happy

| Anduu a răspuns:

1.Daca te machezi in continuu ti se va strica fata.2.Incearca AVON http://static.avoncosmetics.ro/PRSuite/static/p/ro.html? n sau ORIFLAME http://ro.oriflame.com/. 3.Pt unele scoli nu e "Ok" sa te machiezi.4.Incearca un rimel incolor. Fundita?

| DoraTheFangirl99 a răspuns:

Nu pot sa-ti raspund la toate intrebarile,dar parerea mea e ca putin fond de ten nu strica,si eu folosesc si in legatura cu genele, sunt sigura ca vor fi profesori carora nu i-ar placea, dar nu se vede asa de tare daca folosesti rimel, eventual intreaba-ti diriginta\ dirigintele daca poti sa te machiez(nu cu mai mult de fond de ten, rimel si luciu de buze).