| Panteraa a întrebat:

Am achizitionat de curand benzi depilatoare cu ceara rece de la veet pentru fata, dar mi-e cam teama sa le folosesc. Nu am mai folosit pana acum epilarea cu ceara. Pentru zona mustatei mai foloseam penseta, dar in afara de o roseasta care trecea in cateva ore nu aveam nimic. Ce se poate intampla asa rau daca le folosesc? Nu vreau sa ma trezesc cu cine stie ce surprize.

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

In mod normal, nimic. Te vei inrosi, asa ca recomandat ar fi sa le folosesti intr-o seara sau dupa-amiaza cand stii ca nu trebuie sa mai iesi afara. Pana a doua zi roseata iti va trece.
In al doilea rand, sunt un pic mai dureroase decat epilarea cu crema.

| ElenaGhilbert a răspuns:

Cel mai important e sa sa folosesti apa oxigenata inainte si dupa, si inainte de somn aplica o crema „grasa„! te va scapa de cosuri si nu va fi asa mare roseata!