| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare care se adreseaza in special fetelor, dar pot si baietii sa raspunda :

Va deranjeaza daca un baiat se penseaza, sau daca se face pe picioare?

Avand in vedere ca suntem in secolul 21 si toti au dreptul sa faca ce vor cu corpul lor, si nu mai suntem primitivi sa mai fim parosi, deci pensatul si epilatul ar trebui sa fie efectuat de ambele sexe, nu doar de fete/femei. Bineinteles, ca se pot epila sau pensa doar daca vor, si daca vor sa faca asta, nu ar trebui sa fie criticati si judecati pentru decizia pe care au luat-o.

Spun asta, pentru ca si eu ma pensez si ma epilez, iar unele persoane, in special fete, ma intreaba de ce fac asta, iar eu le raspund, ca pur si simplu nu suport parul de pe picioare si ma simt ca un om al cavernelor daca nu m-as epila. Ma simt mai bine in pielea mea daca nu am par pe picioare si daca am sprancenele pensate, si cunosc o gramada de baieti care fac asta.

Mai exista si fetele alea care te incurajeaza sa o faci, spre exemplu la faza cu pensatul, mie mi-a spus o fata ca ar trebui sa ma pensez, si am stat si am luat in calcul aceasta optiune si pana la urma am facut-o, si apoi am fost surprins ca toti mi-au complimentat sprancenele si nimeni nu a facut misto de mine.

Deci mai exista si oameni care te incurajeaza si te sustin sa faci anumite lucruri, dar exista si cei care te descurajeaza si te demoralizeaza, sau chiar fac misto de tine, daca faci anumite lucruri care lor nu le convine.

Deci voi ce parere aveti? Avand in vedere ca exista femei care se penseaza si se epileaza, dar exista si femei care nu fac nici unul dintre aceste doua lucruri (cunosc anumite persoane), cerdeti ca si barbatii au dreptul sa se penseze si sa se epileze? La fel cum au dreptul sa nu o faca cei care nu vor.

Pro sau contra? Explicati alegerea!
Multumesc anticipat!

Sper ca nu v-am plictisit cu tot ce am scris big grin

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu sunt de acord cu asa ceva. Deja sexul masculin( tineretul) se indreapta de catva timp spre feminizare. Probabil din motivul de a atrage atentia asupra lor. Ce mai ramane de facut? Silicoane la sa-i, schimbarea de sex se practica (intr-o masura de mica, totusi ), botox pe la buze si gata. Urmașe ale Evei.

| whatevernvm a răspuns:

Exact, fiecare face ce vrea. Acum daca cineva te face gayuts si daca nu atragi decat fetite de 12 ani sa nu te intrebi de ce, fiecare face ce vrea. Mai e putin si va creste altceva intre picioare, papuseilor

| SarcasticLady a răspuns:

Pensatul/epilatul e o chestie complet subiectiva, daca vrei sa o faci, go for it! Fiecare om are dreptul sa faca ce vrea cu corpul lui. Baietii pot sa isi lase par sa creasca peste tot ca-i ok. Daca o fata nu se epileaza parca-i sfarsitu' lumii...
In fine, eu sunt tipa si prefer sa ma epilez pentru ca e mult mai igienic si fain. Cred ca tipii au avantaju' asta de a putea sa fie parosi fara sa-i judece lumea si nu profita de el laughing. La un moment dat devine foarte obositor sa pierzi vremea cu pensatu'/epilatu' but you got to do what you got to do.
Pensatul mi se pare ok la tipi daar nu cum se face la salon de zici ca-s pitipoance dupa ce-s pensati. Ajunge sa penseze putin firele in plus daca arata ca un tufis, in rest e ok.
Dar repet, fiecare face ce vrea.

| KodrutZ a răspuns:

E barbat sau e ****? Pilozitatea corporala e unul dintre atributele alea care te face mascul. Mai urmeaza sa te si castrezi, daca tot dai parul jos de pe tine. Ca ai dreptul, desigur. Ca reprezinta, printre altele, pi&dificarea barbatului, e alta treaba.

| Drimmero a răspuns:

Daca baiatul practica vreun sport, gen fotbal, nu am nimic impotriva, acolo ti se cere epilarea, dar daca unul se feminizeaza asa dintr-o data, sa para ''cool'' fara par pe picioare, mi se face greata. Parul de pe picioare iti arata barbatia in proportie de 70%. Cu pensarea, nu stiu ce sa zic, mai trebuie sa te aranjezi putin, ca doar nu vrei sa ai doar o spranceana, se vede si mai nasol, dar cand ai sprancenele mai mici decat a unei fete, deja cazi in extrema cealalta.

| WaterDrop a răspuns:

Nu am citit toata intrebarea (Hey, sunt sincer)... dar da, ma pensez, ma dau cu oja, si am si cercel(i), par vopsit si i dont give a ....Nu ti se pare lumea deja indeajuns de ciudata? Ce mai conteaza..Ideea in ziua de azi este sa sochezi, intr-un mod bun sau rau.Nu conteaza atata timp cat o faci.Nu iti voi explica mai mult de atat decat in privat daca doresti.Fii original!

| Deaad a răspuns:

Sa fie clar pentru toata lumea:
Daca distrugeti ce a creat natura, sunteti idioti.

Parul barbatesc este lasat pentru a inspira masculinitate.Este o chestie normala, pe care voi o distrugeti cu conceptiile voastre tampite de secolul 21 si ca avem libertate,tehnologie avansata,vai ce milosi suntem fata de toata lumea etc.

Da, nu suntem oameni ai pesterii, de asta nici eu nu sunt de acord sa fiu bigfoot pe spate.
O parte din par ni l-am pierdut dar ce a ramas a ramas.
Parul in exces foarte mult, gen anomalii, da.Sa fie ras.
Dar nu ce e normal si ce nu deranjeaza pe nimeni.

Iar faza cu pensatul ma abtin.
Tine prea mult de homosexualitate si mi-e scarba.

Mai accept gen, atunci cand mai il vad pe unul epilat ca o muiere pe picioare.
Dar cand il vad pensat sa stea departe de mine, orice ar fi.

Femeile s-au masculinizat, facand treburi de barbat, iar barbati se fac din ce in ce mai mult femei.Pensandu-se,epilandu-se,purtand pantaloni slim, frizuri de ****, unii handicapati isi mai dau si cu machiaj.

Suntem in secolul 21...
Ce sa spun...
E secolul unde toti ne ducem in jos.Foarte foarte jos.
Vai de capul nostru.

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Pe bune de nu ai dreptate. Vezi mai nou femei care ridica 200 de kg, iar barbati care sunt machiati, cu fond de ten pe fata, unghii facute si etc. A innebunit lumea de tot. Ti-ai aratat maxim homofobitatea aicirolling on the floor)), sunt si eu homofob, evit sa o arat la maxim, nu as vrea asta. Privesti barbati pe strada machiati, fardati si multe alte lucruri, simti cum barbatia iti este calcata in picioare, iar orgoliul si spiritul masculin dispare. Cred ca aici i-ai vizat foarte mult pe travestiti/transexuali. Ai uitat sa mentionezi un lucru, ne meritam cu varf si indesat sa ne ducem in jos, chiar foarte mult. Atitudine 0, dar se vrea toleranta cat casa/

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

De ce nu ai vrea?

Adica, da-i in **** de homosexuali.
Ei cum au dreptul la asa zisa "libertate de exprimare", de ce sa nu avem si noi dreptul sa ne exprimam dispretul fata de ei?

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Ai si tu dreptatea ta, dar nu prea mai imi bat capul cu specimenele alea.Cu siguranta imi voi exprima opinia cand o sa fie de exprimat. Transexualii mi se par mult mai scarbosi decat homosexualii, parerea mearolling on the floor)))

| MistretulPufos a răspuns (pentru Deaad):

Poate ca e cel mai paros om din lume?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred că am lucruri mai bune de făcut decât să stau să mă gândesc că bărbatul X și-a tăiat pădurea de pe piept. Și din ce ai scris tu, presupun că și tu ai observat că oamenilor nu prea le pasă cât timp nu te dai mare că faci ceva ce până acum a fost considerat "normal" dacă era făcut doar de femei sau bărbați.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si cu ce te epilezi laughing)?
Epilatul imi e indiferent, nu vad nimic rau in asta, la fel si la pensat doar daca te pensezi ca un baiat. Dar cand vad baieti pensati in forma siglei de la nike intoarsa si mai au si sprancenele vopsite n-am cum sa nu ma prapadesc de ras. happy

| MistretulPufos a răspuns:

Parerea mea e ca nu ar trebui sa iti pese ce fac altii cu corpul lor si sa iti vezi de corpul tau.

| euu33 a răspuns:

Daca vor, sa o faca. Dar in opinia mea un baiat epilat isi pierde foarte mult din atractivitate. Cu pensatul sunt ok, atata timp cat nu o face pana arata ca ale unei femei. Putin intre sprancene e bine.
Ce am spus acum este pentru un potential iubit, daca un prieten ar face asta nu mi-ar pasa.

| BeeBia a răspuns:

Eu una sunt de acord cu pensatul atât timp cât o să rămână un aer masculin sprâncenelor. Iar cu epilatul la fel, tot corpul mai puțin brațele și picioarele, dar dacă ești o persoană mai "păroasă" ca să zic așa da-l și pe ăla jos. Bărbatul cu păr pe mâini și picioare mi se pare sexy dar dacă îl are ca o maimuță o să zic pas. Dar asta nu contează. Important e să te simți TU bine în corpul TĂU.

| Yinsho01 a răspuns (pentru BeeBia):

Sunt de acord cu tine