| Ana1928 a întrebat:

am o intrebare. pe ce mana se poartă brățara si ceasul la femei? ceasul stiu ca se poartă pe mana stanga, dar nu sunt sigură daca se poartă tot pe stânga atunci cand adaug brățara.
P.S. vreau pe aceeasi mana sa fie brățara si ceasul

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Nu-i o problemă existențială dar ce zici de asta: zi impară = stânga, zi pară = dreapta

-- sărbători frumoase --

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poti sa ai si bratara si ceas pe aceeasi mana daca arata ok impreuna, mie chiar imi place combinatia mai ales daca e o bratara subtire si finuta si un ceas la fel.

| sierra1 a răspuns:

"vreau pe aceeasi mana sa fie brățara si ceasul"

păi atunci ori pe stânga ori pe dreapta (ai doar două mâini, nu-i așa?)

| Ana1928 explică (pentru sierra1):

Da..ma refeream daca pe mana stanga sau dreapta

| sierra1 a răspuns (pentru Ana1928):

Nu-i o problemă existențială dar ce zici de asta: zi impară = stânga, zi pară = dreapta

-- sărbători frumoase --

| Furnicuta000 a răspuns:

Pe stanga.

| GirlOnline81 a răspuns:

Cand port bratara, intotdeauna o port pe aceeasi incheietura cu ceasul (stanga) pentru ca pe dreapta ma incomodeaza. Imi aleg insa mereu o bratara mai subtire decat cureaua ceasului, altfel renunt de tot la ceas.

| dmstefania a răspuns:

Normal, se poarta pe stanga. Insa mai sunt si exceptii deci : daca esti dreptaci se poarta pe stanga, iar daca esti stangaci se poarta pe dreapta! Coronita?