| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, acum cateva saptamani eram in pauza la scoala si cativa dintre colegii cei mari de clasa a 10-11 nu stiu sigur au inceput sa faca baza de mine ca arat ca un baiat. Ce as putea face sa devin feminina, am 12 ani, 1, 65 din pacate 60 kg, par saten foarte deschis, ochii negri. Ma imbrac ca un baiat, ma port ca unul, ce trebuie sa fac? Port niste ochelari de vedere si cand imi mai prind si parul intr-o coada de cal chiar sunt un baiat, de cateva luni port numai blugi skinny si tricouri mulate dar aceleasi asteptari parul este in scari si cu breton intr-o parte. Cum as putea sa fiu mai feminina?

Răspuns Câştigător
| InceputulUnuiSfarsit a răspuns:

Nu trebuie sa-ti alegi un alt stil doar pentru ca te tachineaza altii. Fii tu insati, asta e cel mai important. Fii diferita! Mergi cu capul sus, ai incredere in tine! Esti mai frumoasa decat crezi. Nu trebuie sa faci o schimbare fizica, ci interioara.Cum te vezi tu, asa te vor vedea si ceilalti. Nu le lua in seama rautatile. Doar nu te intereseaza parerea unor oameni rai si fara viitor? Pana la urma, important e ceea ce-ti doresti tu cu adevarat. Nu mai pune la suflet rautatile altora. Niciodata nu o sa reusesti sa-i multumesti pe toti. Orice ai face, ei tot te vor critica. Cheia e sa-i ignori si sa te concentrezi asupra alotor lucruri care conteaza cu adevarat. La urma urmei, nimeni nu e perfect. kiss

2 răspunsuri:
| DEOVERPASS a răspuns:

Dar de ce ii bagi tu in seama?
Nu inteleg care este rostul aceste intrebarii
Daca tu chiar vrei sa devii un baietas mai " feminin " trebuie sa slabestii
2 ore la sala nu moare nimeni pe saptamana eu stau cate vreo 5 ore pe zi la sala
Ma rog, sper ca te-am ajutat
Daca chiar vrei tu sa te schimbi schimba-te da nu te schimba pentru ca alti te fac urata etc happy bafta! mult succes la sala daca o sa te duci laughing pan la vara o sa slabesti 12 kg maxim cred big grin baftaaaaaa

| RaduGavrila a răspuns:

Prima data trebuie sa ii lasi in pace sa nu-i bagi in seama. Trebuie sa slabesti si sa te imbraci ca o fata. Si ca sa fi populara poti sa te imprietenesti cu o fata populara. Ii faci pe plac o ajuti daca are nevoie de ajutor si o sa deveniti prietene bune. Si daca cineva mai mare rade de tine e bine sa te faci ca nul vezi.

Sper ca te-am ajutat!
Bafta!