| Lexuletz a întrebat:

Hey TPU...am si eu o intrebare. M-am decolorat si vopsit din par brunet cu suvite roscate si acum m-am vopsit blonda deschis.Dar mi-au ramas suvitele roscate la varfuri, cum scap de ele? Sa ma mai decolorez odata? voi ce parere aveti...am nevoie de idei fara salon:* mersi anticipat (pentru cei ce raspund corect au fundita :* )

Răspuns Câştigător
| piti77 a răspuns:

Am avut aceeasi problema..acasa nu poti decat cu pudra dar folosita de multe ori iti face parul praf. eu am incercat si a trebuit sa ma tund pentru ca aratam groaznic..asa ca..mai bine tai varfurile si astepti sa-ti creasca..tot acolo vei ajunge

4 răspunsuri:
| miamia1 a răspuns:

Nu te mai decolora. Mai bine iti tai varfurile, daca nu e vorba de o lungime mare. Ideea e ca dupa atatea interventii asupra bietului par, sigur si varfurile sufera, asa ca ar fi perfect daca te tine inima sa le tai.

| antigoni a răspuns:

Decoloreaza doar pe acea portiune de varfuri, nu tot parul. Ai grija ce decolorant folosesti...eu iti recomand Decobes.

| Lexuletz explică:

Mersi toti avti niste raspunsuri super corecte... nu stiu cum si cui sa-i dau fundita sad

| zanazan3l0r a răspuns:

Parerea mea e sa-ti tai varfurile kiss
Acum nu stiu faci cum crezi :*