| patrik986 a întrebat:

As dori sa imi fac o masca de Halloween, m-am gandit la Smiley https://www.youtube.com/watch?v=AhtJAKThMUc
dar nu am latex, intrebarea este daca pot folosii aracet? Este ok ca sa inlocuiesc latexul? (Aracet cumparat de la magazin nu facut din faina si apa)
P.s: Ignorati categoria pls.

1 răspuns:
| marinescub701 a răspuns:

Nu am vizionat tot videoclipul, poti folosi papier-mache, totusi foloseste bucati de servetel, nu de ziar, daca nu stii cum sa prepari amestecul: amesteci aracetul cu apa, apoi imbibi bucatile de servetel in amestec si le aplici. faci acele gauri inainte sa se usuce, insa, pentru a colora, asteapta uscarea