| Isabellblablabla a întrebat:

As dori si eu sa stiu cam in cat timp parul creste cu 5 cm., si daca se poate sa imi spuneti si mie niste metode de crestere mai rapida a parului.Va multumesc! :]

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Pai...ca sa iti creasca 5 cm trebuie sa astepti vreo 2-3 luni de zile. Exista tratemente privind cresterea parului.Ca tratamente naturiste poti folosi:
-infuzie de rozmarin, cu care iti clatesti parul
-masca din ulei de ricin galbenus de ou, se amesteca foarte bine si se maseaza pielea capului, dupa o ora se spala parul
-poti sa iti prepari un sampon din 2 galbenusuri 2 linguri tinctura de brusture 4 linguri apa.
Sper ca ti-am fost de ajutor.Succes!happy

5 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

Parul creste cu 1-2 cm in fiecare luna, deci in vreo 3-4 luni, cred ca ai avea 5 cm in plus. Pentru cresterea mai rapida a parului foloseste ulei de ricin. Il aplici cu vreo 15-20 de minute inainte sa faci baie si apoi speli bine cu sampon ca sa nu-ti ramana parul uns. Sau poti sa-ti faci diferite masti pentru par. Ulei de ricin + vitamina A, ulei de masline, lamaie, ou, etc. Cauta pe Google, sunt o gramada de retete pentru masti de par cu ulei de ricin.

| Sin a răspuns:

Depinde de mai multi factori, de organism, de alimentatie, de felul in care ti-l ingrijesti, nu creste peste noapte.

| andreea_4134 a răspuns:

Buna! daca iti dai cu ulei de ricin vit a [parca] iti crestemai repede; in orice caz mergi la farmacie si intreabawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alpecin ( sampon ).
E folositor.Nu e scump happy

P. S. si eu ma numesc Izabella big grin

| angel_3846 a răspuns:

Buna.pai creste km greu... dar daca iti dai cu ulei de ricin creste mai repede... funda plslove struck