| bijubianca13 a întrebat:

Buna TPU as dori sa stiu daca in 8 luni imi poate creste parul cu 30 cm mai mult. daca da dati-mi metode si pastile dar spuneti numele lorva multumesc pentru raspuns vot plus fudita

2 răspunsuri:
| gabriela1150 a răspuns:

Sa sti ca parul creste doar 15 - 30 cm pe an, deci in opt luni iti creste cam 10 cm! Si pastilele pentru par mai mult iti strica parul! Daca vrei sa iti creasca mai repede, tundeti des varfurile, cam la 2 luni!winking

| gabby269 a răspuns (pentru gabriela1150):

Taiatul varfurilor nu te ajuta sa iti creasca parul. Daca iti tai varfurile, parul va arata mai sanatos si nu se va rupe, dar nu accelereaza cresterea, intelege-ti odata.Nu iti poti forta parul sa creasca mai repede decat o face deja, il poti ingriji si va arata bine si mai scurt, eu am firul de 60cm dar nu m`am mai tuns de 2 ani jumate, decat putin, lunar, la varfuri.Cumpara-ti o masca de par regeneratoare de la farmaciile naturiste, sunt foarte bune, intaresc firul si ii confera stralucire.Asteapta,si cu timpul va creste el singur, sanatos, fara pastile.