| Skilline2012 a întrebat:

As dori sa imi spuneti niste metode naturale de crestere a testosteronului si cam pe la ce varsta creste masa musculara?
Funda!

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu mai asculta de toti pampalaii firavi care nu stiu nici macar sa scrie creatina corect, daramite sa stie functia ei in corp. testosteronul creste in 2 metode: antrenament puternic la picioare. fiind cea mai mare grupa genereaza foarte mult si a2a metoda este alimentatia. unele mancaruri precum sfecla rosie, ouale, spanacul si altele stimuleaza cresterea productiei de testosteron. gasesti pe youtube cel putin 50 de video-uri cu alimentele respective, dar butonul ala de search e prea greu pentru unii sa il foloseasca.

| RoXXXoR a răspuns:

Salut! Masa musculara poate fi si stimulata sa creasca prin sport sau fitness. Am prieteni care iau diferite proteine si kreatina pentru marirea muschilor dar nu iti recomand sa faci asa.Eu am facut si fac sala fara diferite substante sau sucuri.Eu in general fac pentru forta si nu pentru estetic.

| Skilline2012 explică (pentru RoXXXoR):

Nici eu nu doresc sa consum tot felul de batoane, suplimente etc. dar este adevarat ca daca ai testosteronul mic nu se pun nici muschi pe tine? Eu unul de abia am intrat in etapa asta, in care sa ma preocupe masa musculara si ma gandesc cum as putea sa "arat bine", dar de asemenea sa am si o conditie fizica foarte buna, asta fiind pe primul loc.

| JohnnyBi a răspuns (pentru RoXXXoR):

In popor e o vorba. mai bine taci si lasi impresia ca esti prost, decat sa deschizi gura sa o dovedesti. esteticul vine cu forta, sala poti face si cu si fara suplimente fara nicio diferenta si ii zice creatina. ia zi atot-stiutorule. de ce nu recomanzi suplimente? ca sa nu zic ca proteine nu inseamna acelasi lucru cu suplimente nutritive pe baza de proteine. ia zi, de ce nu recomanzi? habar nu ai functiile lor in corp, habar nu ai dpdv anatomic cum functioneaza corpul, esti genul de copil firav care isi da cu presupusul sa fie si el intr-o discutie

| Cosmin86 a răspuns (pentru RoXXXoR):

Ah da, acum vad ca nici macar nu stii sa scrii, cuvantul "kreatina" NU EXISTA.

Copil ANALFABET, isi da el cu parerea despre creatina!