| D33askumpik4u a întrebat:

as vrea sa imi fac suvite albastre sau verzi dar nu stiu care arata mai bine (p.s. parul meu este castaniu)si as mai vrea sa va rog sa imi dati si mie niste combinatii de fard de pleoape dermatograf si ruj potrivit unui look cu tenta rock punk.Dau FUNDA pup kisskiss love strucklove strucklove struck

1 răspuns:
| FashionPink a răspuns:

Daca ai parul castaniu trebuie sa-ti decolorezi suvitele respective si sa te dai cu albastru de metin (iese albastru). Daca le vrei verzi nu te mai decolora si dat-ti pur si simplu cu albastru de metin si vor iesi verzi. Ca sa nu te murdaresti pune albastrul de metin pe o bucatica de vata. Il poti cumpara de la farmacie. La capitolul makeup pot spune doar ca ai putea combina: negru cu roz; negru cu albastru; galben cu roz. Rujul poate fi de un roz intens.