| anonim_4396 a întrebat:

Astazi mi-am luat primul sutien, era si cazul. Am sanii destul de dezvoltati ( sunt ok, nici mici nici mari, cam cat o jumatate de portocala)
Mi-am luat unul cu push up si unul simplu cu burete.
Este ok sa port cu burete?
Pot purta sutien si noaptea?
Sanii o sa aiba de suferit daca port cu push up?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti purta sutien cu burete. Sanii nu vor avea de suferit de la nici un fel de sutien. Daor sedentarismul ii afecteaza. NU este cazul sa porti sutien noaptea, este incomod si, cu doua sutiene nici nu vei avea cum (daca il porti noaptea, trebuie sa il speli dupa fiecare purtare, daca il porti ziua, cand nu esti acasa, il poti purta fara sa il speli doua sau chiar 3 zile)

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Oricum, mi-am luat 3

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar iti dai seama cat ar trebui sa speli daca porti unul in fiecare noapte si il speli dupa fiecare purtare, iar pe cel purtat ziua il speli la 3 purtari (ceea ce este maxim).

3 răspunsuri:
| SilviaPunct a răspuns:

Nu este cazul sa porti sutien noaptea, este incomod si nu e nici sanatos. Eu nu vad de ce nu ai purta cu push-up (eu cand eram de varsta ta-cred- purtam cu push-up si imi stateau sanii demential laughing ) Acum am mai crescut si la numar si la minte. happy