| ilinc a întrebat:

Cei 2 dinti de sus la mine sunt foarte mari iar cei de langa sunt prea mici! ce pot sa fac?

P.S. mentionez ca nu am nevoie de aparat dentar, iar dintii de jos sunt perfect egali

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce face. Daca ii pilesti, strici smaltul si implicit si dintii. Nu cred ca vrei sa ramii cu gaura chiar in fata.
Obisnuieste-te cu ei si invata sa zimbesti cu farmec.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E putin cam costisitor dar se poate rezolva: se pun fatete pe grupul incisiv sau se slefuiesc si se imbraca.
Insa, e un risc asumat pentru ca se intervine asupra unor dinti perfect sanatosi...
Si in nici un caz nu e strungareata, cum am vazut mai sus ca isi dadea cu parerea cineva...

| Laura927 a răspuns:

Se numesc fațete si se aplica doar pe dintii aia pe care tu ii ai mici, nu pe toți patru!
Daca ai o dantura asa frumoasa este păcat sa nu o perfectionezi si sa arati ca si un castor, iti vei da seama pe parcurs.
In ziua de azi nu mai este ca pe vremea bunicii, sa iti fie frica sa mergi la dentist.
Iti da garanție la lucrarea pe care ți-o face!

| Constantin_Popa_1988 a răspuns:

Am mai vazut asa ceva. e strungareata, se zice ca ai noroc in viata

| anonim_4396 a răspuns (pentru Constantin_Popa_1988):

Strungareata este distanta dintre dinti si nu dintii mari.

| HappyEyes a răspuns:

N-ai ce sa-i faci